1000 zzs (znaków ze spacjami) – czy to długi tekst?

Decydując się na skorzystanie z usług copywritera lub agencji marketingowej z pewnością spotkasz się z bardzo popularną formą wyceny tekstów za 1000 zzs, czyli znaków ze spacjami. Jak długi będzie taki tekst i jakiej końcowej ceny możemy spodziewać się w przypadku złożenia zamówienia?

Ilość znaków bardzo ciężko przeliczyć na ilość stron A4. Wszystko zależy od tego, jakim rozmiarem czcionki i z jakimi odstępami copywriter napisze tekst. Można jednak założyć, że 1000 znaków ze spacjami będzie zajmować od 1/5 do 1/4 strony A4. Znaczenie będzie miała jednak też forma formatowania tekstu. Pisany ciągiem tekst zajmie mniej miejsca, niż lista, która będzie zawierać dużą ilość punktów z krótkimi opisami. Wprawione oko bez problemu będzie w stanie ocenić długość dostarczonego tekstu. Osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z pisaniem, długość tekstu będą mogły sprawdzić na przykład w szczegółach w edytorze tekstowym lub poprzez specjalne liczniki znaków dostępne za darmo w internecie. Jeśli chcesz dokładnie zobaczyć, jak długi będzie tekst składający się z 1000 zzs, poniżej przygotowałam przykład.

Poniższy tekst ma długość 1000 zzs, czyli znaków ze spacjami

„Otrzymując wycenę w przeliczeniu na 1000 zzs, należy spodziewać się, że podana kwota będzie dotyczyła jedynie określonej liczby znaków. Standardowy tekst blogowy będzie mieścił się w zakresie od 1500 do 2500 znaków. Natomiast rozbudowany poradnik może składać się nawet z 10000 znaków ze spacjami. Jeśli nie chcesz, aby ostateczna wycena zamówienia nieprzyjemnie Cię zaskoczyła, już na etapie ustaleń warto określić przybliżoną liczbę znaków niezbędną do realizacji zlecenia.

Jeśli chcesz kontrolować kwotę, którą przeznaczysz na zlecenie, możesz poinformować osobę piszącą, że prosisz o przygotowanie 10 tekstów blogowych o długości 2000 znaków ze spacjami. Łączne zamówienie będzie opiewać wtedy na 20000 zzs, czyli 20 krotność ceny za wskazane wcześniej 1000 zzs. Jeśli nie wiesz, jak długie teksty chciałbyś otrzymać, możesz też wyznaczyć określony budżet, który chcesz przeznaczyć na zamówienie. Wtedy copywriter lub agencja przyjmująca zlecenie będą mogli zaproponować optymalne rozwiązanie.”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x