1000 zzs (znaków ze spacjami) – czy to długi tekst?

Decydując się na skorzystanie z usług copywritera lub agencji marketingowej z pewnością spotkasz się z bardzo popularną formą wyceny tekstów za 1000 zzs, czyli znaków ze spacjami. Jak długi będzie taki tekst i jakiej końcowej ceny możemy spodziewać się w przypadku złożenia zamówienia?

Ilość znaków bardzo ciężko przeliczyć na ilość stron A4. Wszystko zależy od tego, jakim rozmiarem czcionki i z jakimi odstępami copywriter napisze tekst. Można jednak założyć, że 1000 znaków ze spacjami będzie zajmować od 1/5 do 1/4 strony A4. Znaczenie będzie miała jednak też forma formatowania tekstu. Pisany ciągiem tekst zajmie mniej miejsca, niż lista, która będzie zawierać dużą ilość punktów z krótkimi opisami. Wprawione oko bez problemu będzie w stanie ocenić długość dostarczonego tekstu. Osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z pisaniem, długość tekstu będą mogły sprawdzić na przykład w szczegółach w edytorze tekstowym lub poprzez specjalne liczniki znaków dostępne za darmo w internecie. Jeśli chcesz dokładnie zobaczyć, jak długi będzie tekst składający się z 1000 zzs, poniżej przygotowałam przykład.

Poniższy tekst ma długość 1000 zzs, czyli znaków ze spacjami

„Otrzymując wycenę w przeliczeniu na 1000 zzs, należy spodziewać się, że podana kwota będzie dotyczyła jedynie określonej liczby znaków. Standardowy tekst blogowy będzie mieścił się w zakresie od 1500 do 2500 znaków. Natomiast rozbudowany poradnik może składać się nawet z 10000 znaków ze spacjami. Jeśli nie chcesz, aby ostateczna wycena zamówienia nieprzyjemnie Cię zaskoczyła, już na etapie ustaleń warto określić przybliżoną liczbę znaków niezbędną do realizacji zlecenia.

Jeśli chcesz kontrolować kwotę, którą przeznaczysz na zlecenie, możesz poinformować osobę piszącą, że prosisz o przygotowanie 10 tekstów blogowych o długości 2000 znaków ze spacjami. Łączne zamówienie będzie opiewać wtedy na 20000 zzs, czyli 20 krotność ceny za wskazane wcześniej 1000 zzs. Jeśli nie wiesz, jak długie teksty chciałbyś otrzymać, możesz też wyznaczyć określony budżet, który chcesz przeznaczyć na zamówienie. Wtedy copywriter lub agencja przyjmująca zlecenie będą mogli zaproponować optymalne rozwiązanie.”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Druk 3D w Ikea. Zestaw akcesoriów już w sprzedaży. Jak wyglądają?

Ikea to chyba jeden z ulubionych sklepów wielu Polaków....

System Business Intelligence pozwoli Twojej firmie rosnąć!

Pandemia przyśpieszyła digitalizację. Sporo biznesów się zamknęło, ale wiele...

12 starterów do rozmów, które doceni każda dziewczyna na Tinderze

Ktoś kiedyś powiedział: „Pierwsze wrażenie jest ostatnim wrażeniem” i...

Apple planuje wprowadzić usługę zakupów bazując na aplikacji Zdrowie

Apple testuje nowe usługi, które być może już niedługo...

Od kiedy Netflix wprowadzi reklamy? Zdradził to w wewnętrznej notatce

Reklamy potrafią być dość irytujące, szczególnie jeśli pojawiają się...

Serwis telefonów Wrocław i hurtownia części w jednym mieście to wygoda dla każdego klienta

Prowadzenie serwisu telefonów wymaga wielkiej odpowiedzialności. Oprócz zaplecza, dostępu...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x