More

  3 aplikacje, które pomogą Ci w planowaniu dnia

  Masz wrażenie, że doba jest za krótka, bo codziennie zderzasz się z twardą ścianą mnóstwa niewykonanych zadań? W takim razie warto zdecydować się na pomoc nowoczesnych technologii, które pomogą Ci zaplanować obowiązki tak, aby dało się je zrealizować, zachowując tzw. work-life balance. Jakie to oprogramowanie?

  Kalendarz Google

  To narzędzie wyjątkowo funkcjonalne, szeroko dostępne i przydatne, a mimo to przez niektórych niedoceniane. Jeśli szukasz aplikacji, która pomoże Ci w planowaniu aktywności na każdy dzień, możesz zacząć właśnie od wypróbowania Kalendarza Google. Po pierwsze z pewnością posiadasz konto na tej platformie, więc wystarczy po prostu wejść w aplikację, żeby zacząć z niej korzystać. Już na samym początku odpada problem pobierania oprogramowania czy rejestrowania się. Po drugie, jeśli korzystasz z systemu Android, aplikację tę możesz mieć zawsze pod ręką w swoim telefonie. Wyjątkowym plusem jest także niezawodne działanie i synchronizowanie na bieżąco danych pomiędzy laptopem czy smartfonem, co pozwala korzystać z niej w sposób naprawdę komfortowy.

  O wygodzie przesądza także mnóstwo funkcji. Po wejściu na panel główny za pomocą przeglądarki internetowej Twoim oczom ukaże się układ miesięczny – dni wolne czy święta naniesione są przez system automatycznie, więc wiesz, że nie zapomnisz na przykład o Dniu Matki. Po kliknięciu konkretnej daty pojawi się godzinowy układ, na którym można zamieszczać notatki takie jak wydarzenia, zadania czy przypomnienia i uzupełniać je o szczegóły, dopiski, alarmy, a nawet dane lokalizacyjne.

  Todoist

  Aplikacja w Sklepie Google cieszy się oceną 4,6/5 i została pobrana do tej pory ponad 10 milionów razy. Oprogramowanie składa się z paneli, na których możesz zapisywać rozmaite informacje i określać ich ważność. Grupowanie projektów czy zadań ułatwia utrzymanie porządku w przypadku bardziej rozbudowanych wyzwań. Oprócz tego Todoist proponuje łatwe organizowanie każdego dnia – planując czynności, możesz nadawać im nazwy, dodawać podpisy, ikony czy godziny. Jeśli nie masz nawyku regularnego sięgania po swoje zapiski, zdecyduj się na możliwość ustawienia alarmu lub przypomnienia, a aplikacja sama da Ci znać, że zbliża się jakieś wydarzenie.

  Co więcej, Todoist oferuje także możliwość współpracy ze znajomymi nad szkolnymi prezentacjami czy współpracownikami z biura i to nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale też przy użyciu laptopów czy komputerów stacjonarnych. Jeśli natomiast szukasz atrakcyjnego cenowo telefonu, na którym będzie można sprawnie korzystać z Todoist, weź pod uwagę modele Redmi opisane w linkowanym artykule https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-redmi/.

  Time Planner – zadania i plan

  Olbrzymia liczba funkcji, brak reklam i wszystko inne, co potrzebne, jest dostępne w ramach darmowej wersji – zachwyca się jeden z użytkowników Time Planner, który zdecydował się na zainstalowanie aplikacji. Stosunkowo niedawno udostępniona aplikacja została pobrana już ponad milion razy, a opinie są w większości bardzo pozytywne. Na co pozwala program? Przejrzysty interfejs daje szansę na tworzenie spersonalizowanych zbiorów kategorii i kontrolowanie aktywności przypisanych do poszczególnych paneli. Aplikacja umożliwia także rejestrowanie czasu przeznaczanego na realizowanie danych czynności, dzięki czemu można analizować i polepszać swoją wydajność oraz uczyć się nawyków.

  Oprócz prostego odznaczania ułatwiającego robienie zakupów czy wykonanie przypisanych do dnia obowiązków użytkownicy mają do dyspozycji także interfejs kalendarza. Dzięki niemu są w stanie organizować spotkania, zapisywać daty ważnych wydarzeń, wyjazdów, terminów i wiele więcej. Time Planner to apka, którą zdecydowanie warto przetestować.

  Po więcej ciekawych treści dotyczących najnowszych technologii zapraszamy do serwisu komorkomat.pl.

  Nowe