3 aplikacje, które pomogą Ci w planowaniu dnia

Masz wrażenie, że doba jest za krótka, bo codziennie zderzasz się z twardą ścianą mnóstwa niewykonanych zadań? W takim razie warto zdecydować się na pomoc nowoczesnych technologii, które pomogą Ci zaplanować obowiązki tak, aby dało się je zrealizować, zachowując tzw. work-life balance. Jakie to oprogramowanie?

Kalendarz Google

To narzędzie wyjątkowo funkcjonalne, szeroko dostępne i przydatne, a mimo to przez niektórych niedoceniane. Jeśli szukasz aplikacji, która pomoże Ci w planowaniu aktywności na każdy dzień, możesz zacząć właśnie od wypróbowania Kalendarza Google. Po pierwsze z pewnością posiadasz konto na tej platformie, więc wystarczy po prostu wejść w aplikację, żeby zacząć z niej korzystać. Już na samym początku odpada problem pobierania oprogramowania czy rejestrowania się. Po drugie, jeśli korzystasz z systemu Android, aplikację tę możesz mieć zawsze pod ręką w swoim telefonie. Wyjątkowym plusem jest także niezawodne działanie i synchronizowanie na bieżąco danych pomiędzy laptopem czy smartfonem, co pozwala korzystać z niej w sposób naprawdę komfortowy.

O wygodzie przesądza także mnóstwo funkcji. Po wejściu na panel główny za pomocą przeglądarki internetowej Twoim oczom ukaże się układ miesięczny – dni wolne czy święta naniesione są przez system automatycznie, więc wiesz, że nie zapomnisz na przykład o Dniu Matki. Po kliknięciu konkretnej daty pojawi się godzinowy układ, na którym można zamieszczać notatki takie jak wydarzenia, zadania czy przypomnienia i uzupełniać je o szczegóły, dopiski, alarmy, a nawet dane lokalizacyjne.

Todoist

Aplikacja w Sklepie Google cieszy się oceną 4,6/5 i została pobrana do tej pory ponad 10 milionów razy. Oprogramowanie składa się z paneli, na których możesz zapisywać rozmaite informacje i określać ich ważność. Grupowanie projektów czy zadań ułatwia utrzymanie porządku w przypadku bardziej rozbudowanych wyzwań. Oprócz tego Todoist proponuje łatwe organizowanie każdego dnia – planując czynności, możesz nadawać im nazwy, dodawać podpisy, ikony czy godziny. Jeśli nie masz nawyku regularnego sięgania po swoje zapiski, zdecyduj się na możliwość ustawienia alarmu lub przypomnienia, a aplikacja sama da Ci znać, że zbliża się jakieś wydarzenie.

Co więcej, Todoist oferuje także możliwość współpracy ze znajomymi nad szkolnymi prezentacjami czy współpracownikami z biura i to nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale też przy użyciu laptopów czy komputerów stacjonarnych. Jeśli natomiast szukasz atrakcyjnego cenowo telefonu, na którym będzie można sprawnie korzystać z Todoist, weź pod uwagę modele Redmi opisane w linkowanym artykule https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-redmi/.

Time Planner – zadania i plan

Olbrzymia liczba funkcji, brak reklam i wszystko inne, co potrzebne, jest dostępne w ramach darmowej wersji – zachwyca się jeden z użytkowników Time Planner, który zdecydował się na zainstalowanie aplikacji. Stosunkowo niedawno udostępniona aplikacja została pobrana już ponad milion razy, a opinie są w większości bardzo pozytywne. Na co pozwala program? Przejrzysty interfejs daje szansę na tworzenie spersonalizowanych zbiorów kategorii i kontrolowanie aktywności przypisanych do poszczególnych paneli. Aplikacja umożliwia także rejestrowanie czasu przeznaczanego na realizowanie danych czynności, dzięki czemu można analizować i polepszać swoją wydajność oraz uczyć się nawyków.

Oprócz prostego odznaczania ułatwiającego robienie zakupów czy wykonanie przypisanych do dnia obowiązków użytkownicy mają do dyspozycji także interfejs kalendarza. Dzięki niemu są w stanie organizować spotkania, zapisywać daty ważnych wydarzeń, wyjazdów, terminów i wiele więcej. Time Planner to apka, którą zdecydowanie warto przetestować.

Po więcej ciekawych treści dotyczących najnowszych technologii zapraszamy do serwisu komorkomat.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...
0
Would love your thoughts, please comment.x