Telefon na kartę często kojarzy się z wyższymi kosztami, ograniczeniami czy małą opłacalnością. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej. Telefon na kartę to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością będziesz kontrolować swoje wydatki oraz korzystać ze zróżnicowanych usług. Wspólnie z nami rozpraw się z 5 popularnymi mitami o telefonach na kartę!
- Telefon na kartę jest droższy? Zdecydowanie nie!
Pewnie obiło Ci się o uszy, że telefon na kartę jest droższy niż np. abonament, bo wiąże się z „ciągłym” doładowywaniem konta, by móc korzystać z usług. W praktyce wygląda to jednak inaczej, ponieważ decydując się na telefon na kartę, wybierasz brak wiążących umów i pełną kontrolę nad tym, ile wydajesz.
Mało tego, np. w Orange na kartę doładowania telefonu wiążą się z otrzymywaniem atrakcyjnych bonusów. Wystarczy kupować je online, na https://doladowania.orange.pl/, by po każdym zasileniu konta (nawet, gdy robisz to kilka razy dzienne) dostać darmowe gigabajty. I to nawet 200 GB za jednym zamachem!
Telefon na kartę to pełna swoboda i luz – bo to od Ciebie zależy, ile „wrzucisz” sobie na konto i z jakich pakietów będziesz korzystać. Nic nie jest Ci narzucone, a do tego w Orange zgarniasz dodatkowe bonusy, dzięki czemu w rezultacie z numerem na kartę możesz wyjść lepiej, niż z umową. Płacisz tylko za to, co sobie aktywujesz.
- Jakość usług telefonu na kartę jest gorsza? Nieprawda!
Jeśli przy rodzinnej kolacji słyszysz, jak wujek opowiada, że telefon na kartę ma gorszą jakość usług, niż abonament, to słuchaj go z przymrużeniem oka, bo zdecydowanie nie ma racji. W rzeczywistości operatorzy oferują tę samą infrastrukturę sieciową dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy masz telefon na kartę, czy abonament. Możesz śmiało powiedzieć wujkowi, że nikt nie wybudował specjalnych, lepszych nadajników dla osób podpisujących wiążące umowy z operatorem… ☺️ Jakość połączeń, zasięg i prędkość internetu jest taka sama.
- Nowoczesne usługi w telefonie na kartę? Jeszcze jak!
Jednym z mitów, który też warto obalić, jest określanie telefonu na kartę jako przestarzałej opcji. Numer z doładowaniami jest równie nowoczesny, co ten z umową abonamentową – operatorzy również ofertują atrakcyjne pakiety internetowe, roaming w UE i na całym świecie, nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich, a nawet dostęp do 5G oraz eSIM-a.
Wybierasz pakiet dostosowany do swoich oczekiwań i możesz cieszyć się tą samą jakością usług, z tym że nie musisz wiązać się z operatorem na lata. Doładowujesz swój telefon na kartę gdzie chcesz, za ile chcesz, i kiedy chcesz, mając przy tym pełną swobodę w zmianie taryfy czy pakietów. Wygodne, proste i bezpieczne, prawda?
- Numer na kartę szybko traci ważność? Wcale nie!
Prawdą jest, że żeby utrzymać ważność konta, musisz doładowywać swój numer. Ale większość operatorów oferuje długie okresy ważności konta (nawet 12 miesięcy po doładowaniu). Nie musisz się więc martwić tym, że jak przez dłuższy czas nie będziesz mieć potrzeby doładowywania swojego telefonu na kartę, to numer odejdzie w niepamięć. Mało tego, kiedy istnieje taka możliwość, dostaniesz powiadomienie, że pora doładować telefon, by zachować ważność numeru.
- Przechodzisz z abonamentu na telefon na kartę i stracisz numer? Z Orange niekoniecznie
Jeśli obecnie korzystasz z oferty abonamentowej, ale kusi Cię brak umowy, który oferuje telefon na kartę, to nie musisz się martwić, że stracisz aktualny numer. W Orange możesz łatwo przejść z abonamentu na ofertę na kartę, zachowując swój numer – i to bez konieczności samodzielnego kontaktowania się z obecnym operatorem. Wystarczy, że wypełnisz krótki wniosek online na stronie Orange, a oni zajmą się resztą i dostarczą Ci kurierem świeżą kartę SIM z Twoim dotychczasowym numerem.
Telefon na kartę to zatem pełna swoboda, łatwa kontrola wydatków, bezproblemowe przejścia między ofertami, taryfami czy operatorami – oraz wysoka jakość usług. Co najlepiej po prostu sprawdzić!
Artykuł sponsorowany