7.08.2016 Stacja Mercedes – klasyki

W niedzielę, 7 sierpnia, do Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu przyjechały piękne perełki motoryzacji – zjawiskowe Klasyki. Zabytkowe kabriolety, dostojne Adenauery i prestiżowa seria roadsterów podbiły serca odwiedzających letni pawilon. Goście Stacji wybrali auto o najbardziej dystyngowanej i urokliwej prezencji – w konkursie elegancji zwyciężył należący do p. Marka Przeździaka Mercedes 300S z 1952 roku.

W  każdym roku działalności letniego pawilonu Dzień Klasyków cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła jednak rekordową liczbę zarówno prezentowanych modeli, jak i odwiedzających. W niedzielę do Stacji przyjechało około setki pięknych aut. Najstarsze modele były z lat 30.

Każdy, kto odwiedził Stację Mercedes tego dnia, mógł poznać samochody, które tworzyły historię. Wśród przedwojennych modeli, które podczas wydarzenia zawitały do letniego pawilonu, były m. in.: Mercedes 200 Roadster z 1936 r. oraz jego rówieśnik
– Mercedes 170V Kabriolet. Późniejsze czasy reprezentowały takie pojazdy jak Mercedesy 190SL, kilka R107, „Ponton”, „Skrzydlak”, liczne „Beczki” i W124, a także W111 Coupé oraz wiele innych ciekawych aut.­­­ Popołudnie z Klasykami było zdecydowanie jak magiczna podróż w czasie.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą wydarzeniu była wystawa zdjęć Mercedesów klasycznych autorstwa Michała Drabikowskiego. W niedzielę do Stacji przyjechało około setki pięknych aut. Najstarsze modele były z lat 30.

Źródło: Stacja Mercedes

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x