7.08.2016 Stacja Mercedes – klasyki

W niedzielę, 7 sierpnia, do Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu przyjechały piękne perełki motoryzacji – zjawiskowe Klasyki. Zabytkowe kabriolety, dostojne Adenauery i prestiżowa seria roadsterów podbiły serca odwiedzających letni pawilon. Goście Stacji wybrali auto o najbardziej dystyngowanej i urokliwej prezencji – w konkursie elegancji zwyciężył należący do p. Marka Przeździaka Mercedes 300S z 1952 roku.

W  każdym roku działalności letniego pawilonu Dzień Klasyków cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła jednak rekordową liczbę zarówno prezentowanych modeli, jak i odwiedzających. W niedzielę do Stacji przyjechało około setki pięknych aut. Najstarsze modele były z lat 30.

Każdy, kto odwiedził Stację Mercedes tego dnia, mógł poznać samochody, które tworzyły historię. Wśród przedwojennych modeli, które podczas wydarzenia zawitały do letniego pawilonu, były m. in.: Mercedes 200 Roadster z 1936 r. oraz jego rówieśnik
– Mercedes 170V Kabriolet. Późniejsze czasy reprezentowały takie pojazdy jak Mercedesy 190SL, kilka R107, „Ponton”, „Skrzydlak”, liczne „Beczki” i W124, a także W111 Coupé oraz wiele innych ciekawych aut.­­­ Popołudnie z Klasykami było zdecydowanie jak magiczna podróż w czasie.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą wydarzeniu była wystawa zdjęć Mercedesów klasycznych autorstwa Michała Drabikowskiego. W niedzielę do Stacji przyjechało około setki pięknych aut. Najstarsze modele były z lat 30.

Źródło: Stacja Mercedes

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x