7.08.2016 Stacja Mercedes – klasyki

W niedzielę, 7 sierpnia, do Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu przyjechały piękne perełki motoryzacji – zjawiskowe Klasyki. Zabytkowe kabriolety, dostojne Adenauery i prestiżowa seria roadsterów podbiły serca odwiedzających letni pawilon. Goście Stacji wybrali auto o najbardziej dystyngowanej i urokliwej prezencji – w konkursie elegancji zwyciężył należący do p. Marka Przeździaka Mercedes 300S z 1952 roku.

W  każdym roku działalności letniego pawilonu Dzień Klasyków cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła jednak rekordową liczbę zarówno prezentowanych modeli, jak i odwiedzających. W niedzielę do Stacji przyjechało około setki pięknych aut. Najstarsze modele były z lat 30.

Każdy, kto odwiedził Stację Mercedes tego dnia, mógł poznać samochody, które tworzyły historię. Wśród przedwojennych modeli, które podczas wydarzenia zawitały do letniego pawilonu, były m. in.: Mercedes 200 Roadster z 1936 r. oraz jego rówieśnik
– Mercedes 170V Kabriolet. Późniejsze czasy reprezentowały takie pojazdy jak Mercedesy 190SL, kilka R107, „Ponton”, „Skrzydlak”, liczne „Beczki” i W124, a także W111 Coupé oraz wiele innych ciekawych aut.­­­ Popołudnie z Klasykami było zdecydowanie jak magiczna podróż w czasie.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą wydarzeniu była wystawa zdjęć Mercedesów klasycznych autorstwa Michała Drabikowskiego. W niedzielę do Stacji przyjechało około setki pięknych aut. Najstarsze modele były z lat 30.

Źródło: Stacja Mercedes

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments