Abonament radiowy za posiadanie radia w aucie. Kto nie płaci, czeka go kara

Radio w aucie ma chyba każdy posiadać samochodu. Jednak na pewno nie wszyscy wiedzą, że ten odbiornik należy według prawa zarejestrować i zapłacić za niego abonament. Czy już to zrobiliście?

Abonament radiowy za posiadanie radia

Rzecznik Poczty Polskiej przypomina o obowiązkowej ​​rejestracji radioodbiornika lub telewizora, oraz powinności opłacania za niego abonamentu. Co więcej, nie ma znaczenia, gdzie znajduje się opisywane urządzenie — czy to dom, czy właśnie auto. Każde radio w aucie jest obarczone opłatą abonamentową.

Jaki jest koszt rejestracji odbiornika telewizyjnego i radiowego?

Za rejestrację radia jesteśmy zobowiązani uiścić opłatę w kwocie 7,50 zł na miesiąc. Jeśli rejestrujemy odbiorniki radiowo-telewizyjne, ta kwota zwiększa się do 24,50 zł miesięcznie. Możemy również zgłosić samo radio i zapłacić jedną kwotę za cały rok, czyli 90 zł rocznie, a pełen zestaw RTV już 294 zł w skali roku. Jeśli opłacimy dłuższy okres abonamentowy, to wtedy państwo zaoferuje nam jakąś zniżkę na jego wysokość.

Dobra wiadomość dla osób mających już zarejestrowany odbiornik w swoim gospodarstwie domowym. W takim wypadku osobna opłata za odbiornik radiowy w samochodzie nie będzie obowiązywała. Jest jednak jeden warunek — auto musi być zarejestrowane na osobę prywatną, gdyż wtedy wchodzi to w cenę droższego abonamentu za odbiornik. Natomiast jeśli pojazd jest własnością firmy, jest wypożyczany, lub leasingowany to należy zapłacić 7,50 zł miesięcznie.

lle wynosi kara za brak opłaty abonamentowej za odbiornik radiowy?

Niestety wielu kierowców uchyla się od płacenia abonamentu radiowego za odbiornik w swoim aucie. Dlatego też wprowadzono za brak opłat surowe kary. Wynosi ona 30-krotność miesięcznej kwoty. W przypadku samego samochodu mówimy zatem o kwocie w wysokości 225 zł, lecz kara za odbiornik radiowo-telewizyjny to aż 735 zł. W kwotę kary dodaje się także odsetki za zaległe miesiące, gdzie abonament nie był opłacany. Całkowita kwota może sięgnąć już nawet tysiąców złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Nowy smartfon od Huawei już w Polsce

Chwilę po premierze na rynkach światowych, również u nas...

Geolokalizacja w telefonach – przydatna funkcjonalność czy niebezpieczeństwo?

Obecnie niemalże 99% urządzeń mobilnych jest wyposażonych w nowoczesne...

Cyfrowe pozwolenie na pobyt w Polsce. Kto może z niego skorzystać?

Polska jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej wprowadza w...

Hosting serwerów – jak działa i kiedy jest niezbędny?

Prowadzisz własną firmę i chcesz stworzyć funkcjonalną stronę internetową?...

Pozycjonowanie lokalne – co to właściwie znaczy i jak to zrobić dobrze?

Zazwyczaj przedsiębiorca chce, by o jego produkcie dowiedziało się...

Czy warto zainteresować się Bitcoinem? Plusy i minusy kryptowalut

Bitcoin, kryjący się pod skrótem BTC, jest obecnie najbardziej...
0
Would love your thoughts, please comment.x