Abonament radiowy za posiadanie radia w aucie. Kto nie płaci, czeka go kara

Radio w aucie ma chyba każdy posiadać samochodu. Jednak na pewno nie wszyscy wiedzą, że ten odbiornik należy według prawa zarejestrować i zapłacić za niego abonament. Czy już to zrobiliście?

Abonament radiowy za posiadanie radia

Rzecznik Poczty Polskiej przypomina o obowiązkowej ​​rejestracji radioodbiornika lub telewizora, oraz powinności opłacania za niego abonamentu. Co więcej, nie ma znaczenia, gdzie znajduje się opisywane urządzenie — czy to dom, czy właśnie auto. Każde radio w aucie jest obarczone opłatą abonamentową.

Jaki jest koszt rejestracji odbiornika telewizyjnego i radiowego?

Za rejestrację radia jesteśmy zobowiązani uiścić opłatę w kwocie 7,50 zł na miesiąc. Jeśli rejestrujemy odbiorniki radiowo-telewizyjne, ta kwota zwiększa się do 24,50 zł miesięcznie. Możemy również zgłosić samo radio i zapłacić jedną kwotę za cały rok, czyli 90 zł rocznie, a pełen zestaw RTV już 294 zł w skali roku. Jeśli opłacimy dłuższy okres abonamentowy, to wtedy państwo zaoferuje nam jakąś zniżkę na jego wysokość.

Dobra wiadomość dla osób mających już zarejestrowany odbiornik w swoim gospodarstwie domowym. W takim wypadku osobna opłata za odbiornik radiowy w samochodzie nie będzie obowiązywała. Jest jednak jeden warunek — auto musi być zarejestrowane na osobę prywatną, gdyż wtedy wchodzi to w cenę droższego abonamentu za odbiornik. Natomiast jeśli pojazd jest własnością firmy, jest wypożyczany, lub leasingowany to należy zapłacić 7,50 zł miesięcznie.

lle wynosi kara za brak opłaty abonamentowej za odbiornik radiowy?

Niestety wielu kierowców uchyla się od płacenia abonamentu radiowego za odbiornik w swoim aucie. Dlatego też wprowadzono za brak opłat surowe kary. Wynosi ona 30-krotność miesięcznej kwoty. W przypadku samego samochodu mówimy zatem o kwocie w wysokości 225 zł, lecz kara za odbiornik radiowo-telewizyjny to aż 735 zł. W kwotę kary dodaje się także odsetki za zaległe miesiące, gdzie abonament nie był opłacany. Całkowita kwota może wynieść więc nawet powyżej tysiąca złotych.

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaro
Jaro
3 miesięcy temu

Zlodzieje

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
1
0
Would love your thoughts, please comment.x