Alfa Romeo 4C vs Alfa Romeo 4C…na lawecie. Kto wygra?

Wyścigi typu drag race to od wielu lat świetna okazja by rywalizować na prostej. Żadnych zakrętów, szykan i hamowania, po prostu jednostajne, silne przyśpieszenie.  To również okazja do organizowania coraz ciekawszych i kontrowersyjnych pojedynków, jakie tylko mogą przyjść człowiekowi do głowy. A oto jeden z nich…

Alfa Romeo 4C zmierzy się z inną 4C, ale umiejscowioną na lawecie. Jak to możliwe, że ten wyścig ma w ogóle sens? Odpowiedź, to…Tesla Model X.

Mała, włoska piękność jest niebezpiecznie szybka – potrzebuje zaledwie 4,5 sekundy, by osiągnąć 100 km/h, mimo że napędzana jest przez 1,8 litrowy silnik. Swą zwinność zawdzięcza niskiej masie własnej – jedyne 895 kg. Producent nie zastosował wspomagania kierownicy, ani nawet klimatyzacji, a wszystko po to by maksymalnie zredukować wagę pojazdu. Trzeba przyznać że efekt jest obiecujący.

Tajemniczą gwiazdą tego pojedynku nie jest jednak Alfa, to nowa Tesla model X. Ten elektryczny pojazd, to piorunujące 760 koni mechanicznych na 4 kołach. Przyśpieszenie jakie ten potwór osiąga do „setki” to 3,4 sekundy. Crossover…niesamowite!

Jak wiadomo, pojazdy z silnikami elektrycznymi ogromny moment obrotowy osiągają już od startu, sprawdźmy zatem jaki będzie finał tego pojedynku. Kto zwycięży? Elektryczna przyszłość czy, spalinowa teraźniejszość?

https://youtu.be/UVXa6i3iqHw

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Przestrzeń naładowana technologią: Kreatywna inicjatywa Techie’s Space

Polska firma informatyczna Codete postawiła sobie ambitny cel -...

Niezbędne akcesoria do plotera drukująco-tnącego

Plotery drukująco-tnące to wszechstronne urządzenia, które umożliwiają zarówno drukowanie,...

Kilka faktów o bonusach i graniu w kasynach

Poznaj kilka faktów o kasynach online, o których nigdy...

Jakie elementy powinna posiadać najlepsza strona internetowa?

Najlepsza strona internetowa to taka, która jest optymalnie użyteczna...

Nowe trendy w systemach kontroli dostępu

Sektor bezpieczeństwa stopniowo przechodzi na szerszą gamę produktów i...
0
Would love your thoughts, please comment.x