Allegro Lokalnie – nowy serwis

Czy wiecie, że allegro w Polsce działa już od 20 lat? Przez ten okres udało im się zbudować bardzo mocną pozycję na rynku. Okazuje się jednak, że dalej walczą o rozwój. Już 16 września 2019 roku zostanie uruchomiony nowy serwis Allegr Lokalnie, który ma ułatwić nawiązywanie transakcji ze sprzedawcami z okolicy.

Na początku platforma allegro była przeznaczona raczej dla zwykłych osób, które chciały sprzedać swoje rzeczy. Obecne jednak takich ofert jest tam stosunkowo niewiele. Allegro zostało opanowane przez właścicieli firm. Jako próbę przywrócenia do równowagi Allegro wykorzystało stary serwis Tablica.pl, który funkcjonuje obecnie pod nazwą OLX. Od dłuższego czasu nie należy już jednak do grupy Allegro. Wygląda na to, że firma jednak chcę powrócić do takiej formuły.

Czym jest Allegro Lokalnie?

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Allegro będzie to: „specjalne miejsce, gdzie będzie można znaleźć ogłoszenia od prywatnych osób oraz łatwo kupić przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy”. Użytkownicy nie zapłacą nic za wystawienie swojego ogłoszenia. Pojawi się jednak „płatna opcja, w skład której wchodzą różne metody dostawy i płatności, jak również Program Ochrony Kupujących”.

Allegro Lokalnie ma być częścią Allegro, dzięki czemu użytkownicy nie będą zmuszeni do zakładania kolejnego konta. W wersji „lokalnej” również pojawi się możliwość dodania opcji Kup teraz lub formy licytacji. Jeśli dojdzie do sprzedaży portal pobierze 10% prowizji od wartości przedmiotu. Prowizja ta nie będzie jednak większa niż 50 zł.

Czy Allegro da radę przekonać użytkowników, aby zrezygnowali z bezpłatnej sprzedaży przez portal OLX?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x