Allegro wprowadza dodatkową opłatę od każdej sprzedaży. Nie chodzi tu o prowizję

Allegro, największa i bardzo znana platforma handlowa właśnie zdecydowała się wprowadzić nową opłatę dla osób posiadających oferty sprzedaży w serwisie. Po licznych podwyżkach prowizji dla sprzedawców czas na kolejny krok.

Choć kwota wydaje się być niewielka, bo chodzi tylko o 1 zł za każdą sfinansowaną ofertę, to jednak mnożąc przez ilość ofert, daje nam całkiem niezłą sumę. Jednak na szczęście nie dotyczy ona wszystkich. Obejmie tylko tych  sprzedawców bez wykupionego abonamentu.

Allegro wprowadza dodatkową opłatę

Oczywiście jest w tym ukryty zamiar. Właściciele Allegro chcą, by na ich głównej platformie sprzedawali jedynie sprzedawcy posiadający konta firmowe. Natomiast pozostałe osoby sprzedające prywatnie, posiadające konta zwykłe mają przenieść się na Allegro Lokalnie.

Chcemy, aby sprzedający na Allegro mogli korzystać z rozwiązań dostosowanych do charakteru ich działalności i tym samym, do rodzaju konta na którym sprzedają: firmowego lub zwykłego. Jeśli masz konto zwykłe, ale działasz jako przedsiębiorca, zmień konto na firmowe. Gdy wystawiasz przedmioty jedynie okazjonalnie, jako osoba prywatna – sprawdź możliwości sprzedaży na Allegro Lokalnie gdzie nie pobieramy takiej opłaty.

Jakich transakcji dotyczy opłata 1 złoty?

No cóż, w zasadzie każdej sfinalizowanej. Jak będzie się odbywać ten proces? Opłata 1 zł zostanie pobrana od każdej oferty, niezależnie czy mamy konto zwykłe, czy firmowe (bez wykupionego abonamentu). Na szczęście opłata dotyczy akcji, nie ilości sprzedanych na niej sztuk. Jeśli sprzedamy 1 krzesło, czy też 20 to opłata będzie w obu przypadkach jedna.

Natomiast jeśli jeden kupujący kupi dwie różne rzeczy z dwóch różnych aukcji, to opłata naliczona zostanie od każdej z nich, czyli w omawianym przypadku wyniesie ona 2 złote. A co stanie się, gdy osoba dokona zwrotu ? Wtedy serwis Allegro zwróci opłatę — w całości lub częściowo. To znaczy jeśli kupujący z czterech zakupionych rzeczy zwróci jedną, będzie to zwrot w wysokości 25 groszy.

Czy opłaty da się uniknąć? Tak, jednak pod warunkiem, że wykupimy abonament. Może to być jeden z trzech — Podstawowy, Profesjonalny lub Ekspercki. Najtańszy z nich  wynosi tyle, ile aktualnie kosztuje Allegro Smart!, czyli 49 złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x