Allegro wprowadza dodatkową opłatę od każdej sprzedaży. Nie chodzi tu o prowizję

0
1367

Allegro, największa i bardzo znana platforma handlowa właśnie zdecydowała się wprowadzić nową opłatę dla osób posiadających oferty sprzedaży w serwisie. Po licznych podwyżkach prowizji dla sprzedawców czas na kolejny krok.

Choć kwota wydaje się być niewielka, bo chodzi tylko o 1 zł za każdą sfinansowaną ofertę, to jednak mnożąc przez ilość ofert, daje nam całkiem niezłą sumę. Jednak na szczęście nie dotyczy ona wszystkich. Obejmie tylko tych  sprzedawców bez wykupionego abonamentu.

Allegro wprowadza dodatkową opłatę

Oczywiście jest w tym ukryty zamiar. Właściciele Allegro chcą, by na ich głównej platformie sprzedawali jedynie sprzedawcy posiadający konta firmowe. Natomiast pozostałe osoby sprzedające prywatnie, posiadające konta zwykłe mają przenieść się na Allegro Lokalnie.

Chcemy, aby sprzedający na Allegro mogli korzystać z rozwiązań dostosowanych do charakteru ich działalności i tym samym, do rodzaju konta na którym sprzedają: firmowego lub zwykłego. Jeśli masz konto zwykłe, ale działasz jako przedsiębiorca, zmień konto na firmowe. Gdy wystawiasz przedmioty jedynie okazjonalnie, jako osoba prywatna – sprawdź możliwości sprzedaży na Allegro Lokalnie gdzie nie pobieramy takiej opłaty.

Jakich transakcji dotyczy opłata 1 złoty?

No cóż, w zasadzie każdej sfinalizowanej. Jak będzie się odbywać ten proces? Opłata 1 zł zostanie pobrana od każdej oferty, niezależnie czy mamy konto zwykłe, czy firmowe (bez wykupionego abonamentu). Na szczęście opłata dotyczy akcji, nie ilości sprzedanych na niej sztuk. Jeśli sprzedamy 1 krzesło, czy też 20 to opłata będzie w obu przypadkach jedna.

Natomiast jeśli jeden kupujący kupi dwie różne rzeczy z dwóch różnych aukcji, to opłata naliczona zostanie od każdej z nich, czyli w omawianym przypadku wyniesie ona 2 złote. A co stanie się, gdy osoba dokona zwrotu ? Wtedy serwis Allegro zwróci opłatę — w całości lub częściowo. To znaczy jeśli kupujący z czterech zakupionych rzeczy zwróci jedną, będzie to zwrot w wysokości 25 groszy.

Czy opłaty da się uniknąć? Tak, jednak pod warunkiem, że wykupimy abonament. Może to być jeden z trzech — Podstawowy, Profesjonalny lub Ekspercki. Najtańszy z nich  wynosi tyle, ile aktualnie kosztuje Allegro Smart!, czyli 49 złotych.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj