More

  Amazon wprowadza abonament na leki na receptę: RxPass

  Amazon wprowadza nowy program abonamentowy, dzięki któremu klienci Prime będą mogli otrzymywać bezpłatnie leki na receptę. Program nazywa się RxPass i kosztuje 5 dolarów miesięcznie. W ramach programu dostępne będą generyczne leki na ponad 80 schorzeń, w tym na nadciśnienie, utratę włosów, stres, czy refluks.

  Cena 5 dolarów zawiera koszt dostawy i jest doliczana do już istniejącego abonamentu Prime. Opłata jest stała i niezależna od ilości zamawianych leków. Leki będą dostarczane co miesiąc lub co kwartał, w zależności od potrzeb pacjenta. W programie uwzględniono także leczenie alergii, cukrzycy (z wyjątkiem insuliny) oraz anemii.

  Dlaczego Amazon wprowadza program medyczny?

  Amazon twierdzi, że ponad 150 milionów Amerykanów już teraz przyjmuje jeden lub więcej z leków dostępnych w ramach programu RxPass. Pełną listę leków objętych programem można znaleźć na stronie internetowej Amazon Pharmacy. To już kolejna usługa zdrowotna, którą Amazon wprowadził w ostatnich latach. W 2019 roku firma uruchomiła program Amazon Care, jednak zakończyła jego działalność w listopadzie 2020 roku, zastępując go nowym serwisem Amazon Clinic.

  Program RxPass jest dostępny w większości stanów USA. Amazon nie poinformował jednak, czy planuje rozszerzenie listy leków ani, czy chce rozszerzyć program poza granice Stanów Zjednoczonych.

  Nowe