Appkomat InPost, czyli Paczkomat przyszłości. O co chodzi? Z tym artykułem nic Cię nie zaskoczy

Właśnie zaprezentowano całkiem nową przyszłość Paczkomatów. Pierwsze Appkomaty InPost rozpoczęły swoją działalność w Krakowie i w Warszawie. Czym się różnią od zwykłych paczkomatów? 

Paczkomat zdobył popularność między innymi, że jest dostępny niemal wszędzie, a już na pewno zawsze. Niezależnie od pory dnia, czeka na to, aby nadać lub przekazać Ci Twoją paczkę. Pokochało go wielu, a on sam wbił się w nasz krajobraz na stałe.

Appkomat InPost — wystarczy tylko aplikacja

InPost wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, wprowadził do niego sporo udogodnień. Od dłuższego czasu możemy otwierać je zdalnie poprzez aplikację InPost Mobile. Dodatkowo jest ona prostym sposobem na wysyłanie przesyłek w automatach. Teraz czas na maszyny, które działają wyłącznie w porozumieniu z aplikacją.

Na Twitterze Rafała Brzoska czytamy o wdrożeniu Appkomatów – Paczkomatów, które nie mają wbudowanego ekranu i są przez to bardziej #eko. Według danych z informacji prasowej:

Appkomat InPost to Paczkomat® przyszłości. Wszystko za sprawą nowej zoptymalizowanej i bardziej ergonomicznej konstrukcji samego urządzenia. Do swojego funkcjonowania potrzebuje on  mniej energii elektrycznej niż  tradycyjny Paczkomat®. Jedną z istotnych zmian, która zaszła w  konstrukcji była rezygnacja z dużego ekranu wyświetlania, Brak dużego ekranu i mniejsza ilość komponentów z jakich jest zbudowany, pozwala znacznie zmniejszyć zużycie prądu podczas eksploatacji.

Odbieranie i nadawanie paczek w Appkomacie InPost

W tym paczkomacie wszystko zrobimy wyłącznie poprzez aplikację. Podobne rozwiązanie zastosowano już w DPD Pickup Station, dlatego też ciężko tu mówić o wielkiej innowacji. Choć na pewno dzięki temu takie pomysły zyskają na popularyzacji.

Nowy Appkomat rzeczywiście nie posiada ekranu, ale nie jest taki do końca eko i znajdziemy na nim jednak trochę elektryczności. Wyposażono go w skaner kodów, dzięki któremu nadamy oraz odbierzemy paczkę. Potrzebujemy tylko wydruk etykiety lub zrzut ekranu. W aplikacji InPost Mobile dostępna jest również nowa funkcja, pozwalająca nadać i zwrócić przesyłkę przy pomocy jednego kliknięcia.

Pierwsze Appkomaty pojawiły się właśnie w Warszawie i Krakowie. Kolejne już niebawem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x