More

  Awaria Google Maps — Aplikacja przestała działać!

  Czy Tobie też dzisiaj Google Maps nie działa? Problem nie leży w Twoim urządzeniu – to kolejna awaria Google.

  Analizując wykresy na serwisach, które raportują problemy z portalami społecznościowymi, czy też aplikacjami można wywnioskować, że ostatnia taka awaria miała miejsce w grudniu, jednak serwis został szybko „postawiony na nogi”, dzisiejsza awaria objęła cały świat i wydaje się dużo poważniejsza.

  Fala raportów – kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze problemy?

  Użytkownicy zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie około godziny 16-17, jednak napływające doniesienia rosną coraz szybciej, nikt nie wie, czy może być to spowodowane. Serwisy społecznościowe milczą, nie ma żadnych wypowiedzi od strony firmy Google.

  Poważny problem Google Maps będzie miał wpływ na biznesy opierające się właśnie na tej aplikacji. Duża liczba osób posiada lokale, które przez użytkowników lokalizowane są przez usługi Google. Czemu aplikacja nie działa? Pojawiają się informacje, że może mieć to związek z API, które odpowiedzialne są za obliczanie tras.

  Komunikat o zaprzestaniu działania aplikacji pojawia się na telefonach z systemem android i w tym przypadku nie ma różnicy, jakiej marki jest dany smartfon.

  Na stronie downdetector.pl można zaobserwować, że liczba zgłoszeń już spada (i tak jest ich dużo), czyli Google Maps zaczyna działać. Jeśli Tobie taki komunikat też się pojawia, spróbuj odinstalować aplikację lub wyczyścić dane aplikacji poprzez sklep Google Play.

  Nowe