Blik dołączy do SWIFT. Co się zmieni?

Według informacji podawanych przez biuro prasowe Polski Standard Płatności, który jest operatorem systemu płatności BLIK z powodzeniem przeszedł w kwietniu wszystkie niezbędne procedury i nareszcie oficjalnie dołączył do SWIFT.

Co to jest SWIFT?

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) to nic innego jak Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Inaczej jest to międzynarodowe stowarzyszenie instytucji finansowych, które swoją działalność rozpoczęło w 1973 roku. Jednak pod pojęciem kryje się również nazwa międzynarodowego systemu, który działa w wielu krajach. To właśnie dzięki niemu bardzo wiele instytucji finansowych z całego świata jest w stanie wymieniać informacje, ale także dokonywać transakcji.

Oznacza to, że już wkrótce będziemy mogli używać BLIK również poza granicami nazzsgo kraju. Bycie w grupie SWIFT będzie w stanie umożliwić realizację płatności w walucie euro. Prawdą jest, że już jakiś czaz BLIK zezwala na płatności na zagranicznych platformach e-commerce, jednak teraz ten krok w przód będzie etapem do umożliwienia realizacji międzynarodowych przelewów bezpośrednio na numer telefonu odbiorcy.

BLIK coraz częściej wybieraną formą płatności

BLIK jest formą płatności coraz chętniej wykorzystywaną w Polsce. Świadczą o tym głosy niezadowolenia podczas awarii.

Gdzie BLIK wystartuje jako pierwszy?

Jak podaje portal Cashless, który informacje o dołączeniu BLIK do SWIFT przekazał jako pierwszy, zmiana ta ma być prawdziwym krokiem milowym w rozwoju BLIK-a, a samo wprowadzenie go do oferty zagranicznych banków stanie jeszcze badziej popularny. Pierwszym krajem w którym BLIK ma być używany, najprawdopodobniej będzie Rumunia.

Prace wrą i być może już niedługo z BLIKa skorzystamy w wielu innych krajach. Błyskawiczne przelewy na zagraniczne numery telefonów – na to czeka mnóstwo naszych rodaków. Rozliczanie płatności przy użyciu kodu w innej walucie niż PLN umożliwi lepsze wejście na zagraniczne rynek naszym rodzimym firmą. Dlstego też wszyscy przedsiębiorcy, ale nie tylko, z wielką niecierpliwością oczekują na to, aż rozpoczną się zmiany.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x