More

  BMW X3 – sportowa i komfortowa jazda

  BMW X3 to samochód, który potrafi zaskoczyć swoją wszechstronnością. Jako przedstawiciel modnego segmentu SUV-ów wzbudza duże zainteresowanie wśród klientów. Wizualne, użytkowe oraz sportowe walory sprawiają, że BMW X3 to pojazd, który chętnie wybierają zarówno przedstawiciele biznesu, rodziny, jak i osoby aktywne, poszukujące samochodu do wielu zadań. Jego ogromne możliwości możesz lepiej poznać odwiedzając salon i serwis BMW Kraków.

  BMW X3 – wygląd zewnętrzny

  Jak przystało na auto BMWmodel X3 wyróżnia się charakterystyczną, wyrazistą stylistyką. Z jednej strony jego bryła wydaje się być dość konserwatywna, co sprawia, że nie sposób pomylić go z jakimkolwiek innym samochodem, z drugiej zaś dopracowane elementy nadają mu powiewu nowoczesności i dynamiki. Ostre linie i przetłoczenia, nieco spłaszczone diodowe reflektory i sportowe akcenty, jak trójkątne wloty powietrza z przodu czy wyraziste końcówki rur wydechowych to emanacja silnego charakteru pojazdu. Wygląd zewnętrzny BMW X3 to zdecydowanie mocna strona pojazdu.

  Piękno i komfort wnętrza

  Również po zajęciu miejsca wewnątrz przestronnej kabiny BMW X3 docenimy finezyjne połączenie tradycji z nowoczesnością. Jak na markę o sportowym rodowodzie przystało, w środku nie brakuje sportowych akcentów, od razu możemy także poczuć, że wnętrze jest zorientowane na kierowcę. Z drugiej strony wysokiej jakości materiały wykończeniowe, a także zaawansowane rozwiązania z zakresu inforozrywki sprawiają, że auto zapewnia wyjątkowe warunki podróżowania wszystkim pasażerom. Wszyscy przebywający we wnętrzu docenią np. wielostrefową klimatyzację czy też czysty dźwięk systemu audio. Wygodną podróż zapewniają także profilowane, wygodne fotele.

  BMW X3 – dane techniczne

  Za komfortowe warunki podróżowania BMW X3 odpowiadają także wymiary pojazdu. Chociaż auto jest na tyle kompaktowe, że dobrze sprawdzi się nawet w mieście, to jednocześnie jego wnętrze jest przestronne i pakowne, pozwalając z powodzeniem nazwać go pełnoprawnym samochodem rodzinnym. Rozstaw osi wynosi 2,864 m, dzięki czemu konstruktorom udało się wygospodarować w kabinie indywidualną przestrzeń dla pasażerów w obu rzędach siedzeń. Auto ma długość 4,713 m, szerokość 1,897 m i wysokość 1,676 m. W wersjach z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym zmieści na pokładzie od 550 aż do 1600 litrów bagażu. W przypadku wersji hybrydowej pojemność przestrzeni bagażowej jest o 100 l mniejsza, w zamian za to otrzymujemy korzyści napędu BMW eDrive w postaci możliwości jazdy elektrycznej i oszczędności paliwa.

  BMW X3 – wybrane wersje silnikowe

  Bogactwo wersji silnikowych BMW X3 sprawia, że nie sposób opisać je wszystkie w jednym tekście. Dlatego warto skupić się na kilku wybranych, charakterystycznych propozycjach, jak np.:

  • BMW X3 xDrive30e;
  • BMW X3 xDrive30i;
  • BMW X3 M40i.

  Pierwsza z powyższych propozycji to pojazd, który wprowadza BMW X3 w świat elektromobilności. Hybryda typu plug-in o łącznej mocy systemowej 292 koni mechanicznych i momencie obrotowym 420 Nm zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w jedyne 6,1 s. Jednocześnie samochód ten pozwala poruszać się nawet w strefach bezemisyjnych, dzięki zasięgowi w trybie elektrycznym wynoszącemu do 50 km.

  Z kolei BMW X3 xDrive30i to doskonały wybór dla osób poszukujących wszechstronności w nieco bardziej tradycyjnym wydaniu. Chociaż również mamy do czynienia z hybrydą (miękka hybryda 48V), to dominującym elementem pod maską jest silnik spalinowy o mocy 245 koni mechanicznych i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint 0-100 km/h trwa w tym przypadku 6,6 s. Jeżeli ktoś uzna tę wartość za niewystarczającą i chce np. zabierać swoje BMW X3 na tor, może rozważyć wersję z 6-cylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym o mocy 360 koni mechanicznych i aż 500 Nm momentu obrotowego. W tym przypadku 100 km/h na liczniku zobaczymy po 4,9 s, a to już przepustka do iście sportowych wrażeń z najwyższej półki.

  BMW X3 – postaw na wszechstronność

  BMW X3 to samochód, który potrafi zaskoczyć zarówno dynamiką, właściwościami jezdnymi i jakością napędu, jak też komfortowymi warunkami podróżowania. O tym, jak bardzo jest wszechstronny, możesz przekonać się, odwiedzając salon i serwis BMW Kraków. Otrzymasz tam wszelkie informacje odnośnie pojazdu, możliwości konfiguracji, a także jego utrzymania i serwisowania, by przez długie lata dostarczał nieposkromionej radości z jazdy.

  Artykuł sponsorowany

  Nowe