Canon EOS R5 Mark II – aparat, który zechcesz mieć

Canon EOS R5 Mark II to nadchodzący następca pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon EOS R5 – aparatu, który mimo trzech lat wciąż jest najnowocześniejszy w większości dziedzin i jest jednym z najlepszych aparatów do fotografii.

Canon EOS R5 Mark II — czego można się po nim spodziwać?

Wspomniany model jest już tak dobry, że trudno jest poprosić o drugie wydanie, gdyż powstaje pytanie, czy może być jeszcze lepiej? Prawdopodobne ulepszenia, jakich możemy oczekiwać to czujnik o znacznie wyższej rozdzielczości, a także ulepszone video 8K.

Jednak EOS R5 Mark II musi wziąć pod uwagę nie tylko oryginalny aparat EOS R5. W 2022 roku Canon wypuścił Canon EOS R5 C skoncentrowany tylko na wideo i w ten sposób stworzył wyraźnie zauważalną lukę w asortymencie bezlusterkowców firmy, podobnie jak w przypadku Sony.

Plotki na temat daty premiery i ceny

Kiedy więc możemy spodziewać się premiery Canon EOS R5 Mark II? Jak mówią najnowsze plotki, ten model aparatu prawdopodobnie zostanie wypuszczony w drugim kwartale 2023 r. Dokładniej ma to być okres pomiędzy kwietniem a czerwcem.

Jeśli chodzi o to, ile będzie kosztował, to patrząc na cenę EOS R6 Mark II, wydaje się mało prawdopodobne, aby różnica pomiędzy EOS R5 a EOS R5 II była kolosalna. Pierwsze ceny R5 sięgały około 3899 USD, czyli około 16720 złotych.

Jednak przy wycenie końcowej warto wziąć pod uwagę niewielki wzrost inflacji. Ostatecznie Canon musi być w stanie konkurować z Sony A7R V, którego aktualna wartość to 3900 USD, czyli około 16725 złotych.

fot. Canon Rumors

Wygląd i design

Jest mało prawdopodobne, aby Canon EOS R5 Mark II wyglądał radykalnie inaczej niż jego poprzednik. Zapewne pracowano także nad skuteczniejszym odprowadzaniem ciepła, szczególnie po tak licznych narzekaniach. Pomogły też zmiany w oprogramowaniu. W lipcu 2022 roku firma Canon wypuściła aktualizację oprogramowania układowego EOS R5 1.6.0, która zapobiega wyłączaniu się aparatu, gdy się nagrzewa, co pozwala na znacznie dłuższe nagrywanie filmów.

Klipy wideo w EOS R5 są jednak nadal ograniczone do 30 minut, a ten twardy limit prawdopodobnie zostanie usunięty w EOS R5 Mark II w celu swobodniejszego nagrywania wideo. Dzięki temu użytkownik powinien być w stanie nagrywać 8K przez minimum 40 minut (zakładając, że temperatura otoczenia nie przekracza 45 stopni Celsjusza).

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
17 dni temu

Kochani, tam aparat kosztował na początku ponad 21 tys a nie 17 tys. Taka cena była może w USA. Więc MK II też przekroczy pułap 2K. Co do matrycy faktycznie plotki głoszą 61 megapkseli, ale to w przypadku Canona nie jest pewne bo, nie jest taki szczodry w rozdawaniu pikseli, co też ma dobry wpływ na poziom szumów.

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
1
0
Would love your thoughts, please comment.x