More

  ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

  OpenAI – właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego narzędzia. Według niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Fishbowl, ponad 30% pracowników zawodowych korzysta z ChatGPT w pracy.

  Niedawno pojawiły się plotki, że OpenAI pracuje nad sposobem na monetyzację swojego najnowszego sukcesu. Kilka tygodni temu firma umożliwiła użytkownikom rejestrację w programie wczesnego dostępu do „ChatGPT Professional”, wersji produktu, która nie ma okien „wyłączenie dostępności”, co oznacza, że jest zawsze dostępna; odpowiedzi ChatGPT są szybsze (co jest pomocne, ponieważ często się zawiesza); oraz możliwość wysyłania dowolnej liczby wiadomości, co najmniej dwukrotnie więcej niż standardowy dzienny limit.

  Lista oczekujących na ChatGPT Professional

  OpenAI otworzył listę oczekujących na ChatGPT Professional kilka tygodni temu, pytając potencjalnych użytkowników nie tylko o to, do czego najczęściej używają ChatGPT, ale także o to, jakie kwoty byłyby uzasadnione za ten produkt. „Jeśli zostaniesz wybrany, skontaktujemy się z tobą, aby ustalić proces płatności i pilotaż”, czytamy na liście oczekujących. „Pamiętaj, że jest to program eksperymentalny i jego udział jest obecnie ograniczony”. Jednak niektórzy użytkownicy twierdzą, że dostali dostęp do ChatGPT Professional za 42 dolarów miesięcznie.

  ChatGPT jest darmowym narzędziem do generowania tekstu, które opiera się na architekturze GPT (Generative Pre-trained Transformer). Według plotek, OpenAI, spółka właściciela ChatGPT, testuje wersję płatną tego narzędzia, oznaczoną ceną 42 dolarów miesięcznie.

  Co zapewni płatna wersja ChatGPT?

  Jeśli zapytamy ChatGPT o temat wersji płatnej z ceną 42 dolarów, odpowie on, że „nie jest świadomy wersji płatnej ChatGPT”. Jednak gdy zapytano o różnice między wersją darmową a płatną, odpowiedział: „ChatGPT i ChatGPT-professional opierają się na architekturze GPT. Jednak istnieją pewne kluczowe różnice między tymi dwoma modelami.

  1. Dane treningowe: ChatGPT-professional jest trenowany na znacznie większej i bardziej zróżnicowanej zbiorze danych, co pozwala na generowanie bardziej ludzkich tekstów z wyższym poziomem płynności i dokładności.
  2. Dostosowywanie: ChatGPT-professional może być dostosowywany za pomocą małej ilości danych specyficznych dla zadania, aby poprawić jego wydajność w konkretnych przypadkach.
  3. API: ChatGPT-professional jest dostępny jako interfejs API, co pozwala programistom na łatwe integrowanie go z ich aplikacjami i systemami.
  4. Skala: ChatGPT-professional jest w stanie obsłużyć znacznie więcej żądań niż ChatGPT, co czyni go bardziej odpowiednim dla dużych aplikacji produkcyjnych.
  5. Wydajność: ChatGPT-professional oferuje lepszą wydajność niż ChatGPT, jeśli chodzi o generowanie bardziej ludzkich tekstów i lepsze rozumienie kontekstu.
  6. Koszt: ChatGPT-professional jest usługą płatną.

  Nowe