Co to jest tethering w fotografii i jak go używać?

Być może nieraz podczas edycji zdjęcia zauważyłeś w okularach fotografowanej osoby niecodzienne odbicie, którego wcześniej nie widziałeś? Lub zoomując fotografię, doszedłeś do wniosku, że logo na produkcie Twojego klienta jest nieco nieostre? Właśnie w takich przypadkach warto zastosować tethering. Co to właściwie jest?

Tethering w fotografii

Tethering jest sposobem fotografowania z aparatem podłączonym do komputera. Pozwala on na natychmiastowe przesłanie pliku oraz obejrzenie go na dużym ekranie. Dzięki temu szybciej jesteśmy w stanie uzyskać preferowany kadru. Ten rodzaj weryfikacji pracy sprawia, że na bieżąco kontrolujemy wszystkie szczegóły, które łatwo pominąć, sprawdzając zdjęcie na małym ekranie aparatu.

Gdy w swojej pracy wykorzystujesz tetheringu zyskujesz pewność, że detale są ostre, a oświetlenie idealne. W ten sposób zauważysz drobne błędy i szybko na bieżąco je poprawisz, bez konieczności spędzania potem wielu godzin przy komputerze na postprodukcji.

Po co fotografowi tethering?

Przede wszystkim, aby był on w stanie ocenić ustawiony kadr oraz stworzoną ekspozycję na dużym ekranie. Dzięki temu dokona szybkiej i pewnej weryfikacji parametrów. Warto wspomnieć, że nie musimy się wtedy martwić o pojemność naszej karty w aparacie, gdyż fotografie od razu zapisują się na dysku komputera. Oprogramowanie natomiast zrobi automatyczne kopie wykonywanej dla klienta sesji.

Wyświetlanie obrazów na drugim ekranie jest szczególnie pomocne w przypadku, gdy nie pracujesz sam, a masz ze sobą zespół współpracowników. Fotograf modowy zazwyczaj korzysta ze stylisty oraz innych osób zaangażowanych w sesję. W ten sposób są oni w stanie na bieżąco wychwycić te elementy, które potrzebują poprawy.

Od czego zacząć?

Potrzebujesz kabla do transmisji danych, który zazwyczaj jest w zestawie z aparatem. Pozwoli Ci on na podłączenie urządzenia do komputera. Jeśli chcesz mieć pewność co do jakości to sięgnij po produkty firmy Tether Tools, która dostarcza profesjonalne kable oraz akcesoria do tetheringu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x