More

  Co warto wiedzieć o aplikacji inPost Mobile?

  Z roku na rok robimy coraz więcej zakupów w  sklepach internetowych i przez portale aukcyjne. To sprawia, że trafia do nas znacznie więcej paczek niż kiedyś. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na to, aby cały dzień oczekiwać na kurierów. Dlatego też tak chętnie korzystamy z Paczkomatów InPost, które pozwalają nam odbierać przesyłki wtedy, gdy mamy na to czas i ochotę. Aby ułatwić nam to zadanie, firma zadbała też o przygotowanie bardzo fajnej aplikacji InPost Mobile. Co warto o niej wiedzieć i z jakich funkcji korzystać?

  Jeśli jeszcze nie posiadasz aplikacji InPost Mobile, to możesz pobrać ją poprzez Sklep Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.inpost.inmobile&hl=pl&gl=US, w AppStore lub przez Huawei Appgallery. Aplikacja pozwoli nam nie tylko na wygodne odbieranie przesyłek i zdalne otwieranie skrytek (dzięki temu nie będziemy musieli stać w kolejce), ale też na nadanie i opłacenie paczek. Dlaczego jeszcze warto z niej korzystać?

  Przekierowanie paczki

  InPost poprzez aplikację pozwala na przekierowanie paczki kurierskiej do Paczkmatu, PaczkoPunktu lub pod adres sąsiada. Opcję możemy wybrać dowolnie, w zależności od tego, co będzie dla nas najwygodniejsze. Aby przekierować paczkę kurierską, wystarczy otworzyć aplikację  na liście śledzenia lub w szczegółach przesyłki skorzystać z opcji „Przekieruj”. Następnie wybieramy rodzaj dostarczenia przesyłki, który będzie nam odpowiadać. Co ważne usługa ta jest bezpłatna, a jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, aby z niej skorzystać, to w przypadku przekierowania do Paczkomatu, upewnienie się, że przesyłka spełnia wymogi rozmiaru oraz wagi, który jest obsługiwany przez sieć Paczkomatów.

  Wydłużenie czasu na odbiór przesyłki

  Jeśli zdecydowaliśmy się na skorzystanie z opcji dostawy do Paczkomatu, w razie potrzeby będziemy mogli też wydłużyć czas potrzebny na odbiór przesyłki. To świetna opcja, która może się przydać na przykład w razie nagłych wyjazdów. Poprzez aplikację będziemy mogli wydłużyć czas pobytu paczki o dodatkowe 24h, co będzie wiązało się z kosztem 7,99 zł, który bez problemu od razu opłacimy wybraną metodą płatności. Przycisk pozwalający na przedłużenie odbioru pojawi się w aplikacji na 12 godzin przed terminem, w którym paczka powinna zostać odebrana. Z opcji tej można skorzystać kilka razy.

  Strefa ułatwionego dostępu – idealne rozwiązanie dla niskich osób

  To jedno z ciekawszych rozwiązań, na które czekała masa osób. Jeśli nie należysz do osób wysokich, z pewnością wiesz, jaki stres wiązał się z tym, że Twoja paczka mogła zostać umieszczona w najwyższej skrytce. Na szczęście teraz już nie trzeba się o to martwić. InPost udostępnił opcję, dzięki której możemy poprosić o pozostawienie paczki w jednej ze skrytek pomiędzy 30 a 150 cm. W aplikacji przy szczegółach przesyłki pojawi się pytanie o to, czy umieścić przesyłkę w Strefie Ułatwionego Dostępu. Wystarczy kliknąć Aktywuj. O tym, czy paczka została umieszczona w takim miejscu, zostaniesz poinformowany przez maila oraz w aplikacji.

  Duże ułatwienie, prawda? Jeśli nie masz jeszcze aplikacji, koniecznie musisz ją pobrać!

  Nowe