Co zrobić z uszkodzonym ekranem w iPhone?

Każdy z nas miał już taką sytuację, w której miał problem z mechanicznym uszkodzeniem swojego smartfona. Przeważnie problem dotyczy uszkodzenia szybki, jednak jest to wszystko do rozwiązania. Wówczas najszybszym sposobem na pozbycie się problemu jest wymiana zbitej szybki na nową, co ważne jest to zazwyczaj także dostępne w ramach serwisu pogwarancyjnych.

Pęknięta szybka w telefonie nie jest wcale związana z naszym pechem – wbrew pozorom można łatwo zbić szybkę przez wysunięcie się telefonu z kieszeni kurtki, co może właśnie spowodować jej pęknięcie. Należy też pamiętać, że dla Apple może być niebezpieczny również spadek z łóżka lub ze stolika.  Dobrze jest, jeśli nasz iPhone upadnie na dywan lub miękkie podłoże takie jak trawa w parku – wtedy mamy możliwość amortyzacji upadku, natomiast zdecydowanie jest gorzej, jeśli telefon wysmyknie się nam na betonowe podłoże. Warto jednak wiedzieć, że można uszkodzić także telefon nawet bez specjalnego upadku, wystarczy czasami tylko zwykłe przetarcie szybki kluczami od samochodu lub na przykład dziecko może nagle ścisnąć, być mocno szybko telefon.

Uszkodzony ekran w Apple – jak sobie poradzić?

Warto wiedzieć, że czas trwania i koszty naprawy są uzależnione od rodzaju uszkodzenia szybki w telefonie. Ekran każdego iPhone jest podobnie skonstruowany, dlatego wymiana szybki iPhone 11 Pro Max będzie bardzo podobna do wymiany szybki w iPhone 11. Telefony posiadają dotykowy ekran, który składa się z zewnętrznej szybki i wyświetlacza.

Jeśli telefon delikatnie się zbije, to szybka jest uszkodzona tylko zewnętrznie. Takie uszkodzenia mogą powstawać w codziennym użyciu, kiedy odkłada się telefon zewnętrzną stroną. Natomiast głębsze uszkodzenia dotyczą zniekształcenia wyświetlacza. Takie uszkodzenia mogą psuć także całą pracę telefonu.

Jedną z najpoważniejszych awarii Apple jest uszkodzenie awarii wyświetlacza. Sygnałem, który może oznaczać uszkodzenie wyświetlacza, jest migotanie obrazu lub zbyt ciemna i jasna praca ekranu.

Należy jednak pamiętać, że nawet najmniejsza rysa na telefonie może się pogłębić i przez to może się psuć cała praca telefonu. Nie można też dlatego bagatelizować żadnego uszkodzenia telefonu. Im dłużej zwleka się z naprawą, to może okazać się, że potrzebna będzie wizyta w serwisie gwarancyjnym. Warto jednak wiedzieć, że nawet najgorsze problemy z telefonem można naprawić, gdyż są bardzo łatwe dostępne rzeczy zamienne, które są nowe i będą świetnie wyglądały na naszym telefonie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x