Cooler Master V SFX Platinum 1100 i 1300 – miniaturowe zasilacze ATX 3.0 o ogromnej mocy

Po prezentacji kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 stało się jasne, że era zasilaczy ATX 3.0 jest już na horyzoncie. Firma Cooler Master szybko dostosowuje się do sytuacji na rynku i prezentuje właśnie nowe modele V SFX Platinum o mocy 1100 W i 1300 W.

Zasilacze Cooler Master V SFX Platinum 1100 i 1300 otrzymały certyfikat 80 PLUS Platinum, co oznacza, że produkty te gwarantują minimalną sprawność 92% przy typowym obciążeniu. Dla osiągnięcia wysokiej mocy w środku zastosowano pełen mostek LLC oraz przetwornicę DC-DC. Co jednak najważniejsze, oba omawiane modele są w pełni zgodne ze standardem ATX 3.0, czyli powinny cechować się wysoką tolerancją na skoki obciążenia.

Wart podkreślenia jest fakt, że oba modele wykonane zostały w formacie SFX, dzięki czemu zmieszczą się one nie tylko do typowych obudów ATX, lecz także do mniejszych komputerów typu ITX. Producent chwali się, że seria V SFX Platinum stanowi kolejny krok milowy w rozwoju miniaturowych zasilaczy, po wydaniu pierwszego modelu SFX o mocy 850 W przez Cooler Master w 2021 roku.

Jak deklaruje producent, zasilacze zostały wykonane z wykorzystaniem zaawansowanych możliwości produkcyjnych. Na pokładzie znalazły się w 100% japońskie kondensatory. Produkty wyróżniają się również w pełni modularną konstrukcją, a więc można liczyć na łatwe zarządzanie okablowaniem i możliwość zapewnienia odpowiedniej wentylacji w obudowie. Warto dodać, że zasilacze posiadają złącza 12VHPWR, które z pewnością okażą się przydatne do podłączenia kart graficznych GeForce RTX 4000 lub RTX 3000.

Zasilacze Cooler Master V SFX Platinum 1100 i 1300 zostały wycenione na 379 euro (wariant 1100 W) i 389 euro (1300 W). Do sprzedaży powinny trafić w II tygodniu lutego. Oba modele są objęte 10-letnią gwarancję producenta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x