Czy da się kupić iPhone 12 w okazyjnej cenie? Co warto wiedzieć o odpłatnej wymianie?

Zakup najnowszego iPhone’a w niskiej cenie to gratka dla wszystkich fanów marki Apple. Niestety nie często trafiamy na oferty, które mogą zwalić z nóg. Istnieje jednak możliwość zakupienia najnowszego iPhone’a w naprawdę dobrej cenie. Sprawdźmy jak uzyskać „rabat” na 1800 zł za najnowszego iPhone’a 12.

Niemalże przy każdych promocjach lub rabatach zawsze są jakieś drobne haczyki. Nie inaczej jest i w tym przypadku, ponieważ mamy możliwość zakupienia iPhone’a 12 w cenie 2399 zł. Robi wrażenie? Nie? A powinno, ponieważ ceny z półek sklepowych sięgają kwotom 4199 zł, co przeraża niejednego fana marki Apple. Dokonanie zakupu w tak promocyjnej cenie nie będzie łatwe, ponieważ trzeba spełnić kilka warunków.

Odpłatna wymiana iPhone’a i promocyjna cena?

Dokładnie tak, chodzi o serwisową wymianę urządzenia, dzięki której możemy zakupić najnowszego iPhone’a 12 w cenie 2399 zł. Brzmi świetnie i jeszcze lepiej wygląda w naszym portfelu. Dla tych, którzy już lecą do Autoryzowany Serwisów Apple muszę dodać bardzo ważny szczegół. Jest to tylko i wyłącznie cena serwisowa, co oznacza, że nie możemy w tej cenie kupić samego smartfona. Serwis producenta zaproponuje nam taką opłatę w momencie, kiedy nasz pierwotny iPhone 12 będzie miał uszkodzenia mechaniczne kwalifikujące całe urządzenie do wymiany na drugi egzemplarz.

Co to oznacza w praktyce? Otóż musimy być posiadaczem jakiejkolwiek sztuki iPhone 12. Umożliwi nam to uzyskanie odpłatnej wymiany w tak promocyjnej cenie. Zdaje sobie sprawę, że dla niektórych z Was te 2399 zł to ciągle dużo. W całość można obniżyć jeszcze do kwoty 2125 zł również przy wymianie urządzenia na drugi egzemplarz. Różnica w cenach zależna jest od miejsca, gdzie dokładnie dokonujemy wymiany. Autoryzowane serwisy Apple mogą bowiem ustalać swoje ceny. Jeśli zgłosimy się bezpośrednio do Apple, uzyskamy niższą cenę. W tym miejscu musimy zwrócić uwagę, że wymieniany egzemplarz to jednostka odnowiona, chociaż sam telefon wygląda na taki jak po wyjęciu z fabrycznego pudełka. Ta „promocyjna cena” to efekt między innymi odnowionego urządzenia, które nie ma pełnej wartości rynkowej według samego producenta.

Skup uszkodzonych iPhone oraz odpłatne wymiany telefonów w serwisach Apple

Znane i dość często stosowane działanie niektórych klientów. Nie od dziś wiemy, że rynek wtóry cały czas rządzi się swoimi prawami. Wielu klientów szuka tam przeróżnych okazji do zakupu urządzeń o znacznie niższej wartości niż te nowe ze sklepu. Oprócz używanych telefonów często wśród ofert możemy znaleźć również te uszkodzone mechanicznie, których ludzie pozbywają się za grosze. Znalezienie takiej oferty to perełka dla tych, którzy wiedzą co mogą później zyskać lub ile mogą stracić.

Odkupując urządzenie na rynku np. za 800 zł z uszkodzonym ekranem mamy możliwość odpłatnej wymiany urządzenie w kwocie niecałych 3 tysięcy złotych. Zgodzę się, że są to spore pieniądze, ale z pewnością kwota 3000 zł wyróżnia się na tle 4199 zł. Właśnie takich ofert często szukają internauci, chcąc zakupić „nowego” iPhone’a 12 w cenie dużo niższej niż na rynku otrzymując do tego dodatkową roczną gwarancję.

Korzystając z takich możliwości, musimy jednak pamiętać o kilku dodatkowych pułapkach. Otóż kupowane przez nas urządzenie z rynku wtórnego powinno mieć wadę mechaniczną wyświetlacza oraz płyty głównej, co pozwoli nam na skorzystanie z takiej „promocyjnej ceny” przy wymianie sprzętu w serwisie telefonów Apple. Ponadto pamiętajmy, że zbyt rozległe uszkodzenia mogą uruchomić dodatkową procedurę w serwisie producenta. W takim przypadku otrzymamy kosztorys na pełną rynkową kwotę. O jakich uszkodzeniach mowa? Są to sytuacje, w których nasz telefon jest kompletnie zdewastowany lub posiada nieoryginalne części. Pamiętajmy, że Apple mniej więcej od 2015 roku dokonuje wymian ekranów. Jest to zaskakujące, ponieważ wcześniejsza polityka producenta polegała głównie na wymianach jednostek na drugie lub naprawach software. Dziś producent może dokonać wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 12, jeśli zajdzie taka potrzeba. Właśnie dlatego kupując urządzenie, które chcemy wymienić na drugie, musimy dokładnie je obejrzeć. Procedurę wymiany ekranu w telefonach iPhone najczęściej odrzucają uszkodzenia na ramce, która nie jest wymiennym elementem.

Dłuższa gwarancja wymienionego iPhone’a 12 to dodatkowy plus

Korzystając z odpłatnej wymiany, płacimy niemałe pieniądze. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że w takim przypadku korzystamy z usługi, dokonując zakupu, więc spokojnie możemy mówić o 2-letnim wsparciu w ramach prawa konsumenckiego. Co prawda w tej kwestii wielu prawników jest podzielonych, to jednak sprawa jest oczywista. Otrzymujemy od serwisu telefonów Apple (prywatna firma) dowód zakupu/paragon. W takim przypadku śmiało możemy reklamować urządzenie zgodnie z prawem, jeśli tylko coś wysiądzie nam przez okres 2 lat.

Patrząc na to szerzej, nie musimy również się przejmować informacją, że przecież to odnowione urządzenie. Na paragonie serwis nie zapisuje takich informacji – najczęściej znajdziemy tam info: usługa serwisowa – wymiana iPhone wraz z kwotą, co oferuje nam skorzystanie z reklamacji z tytułu rękojmi do sprzedawcy widniejącego na dowodzie zakupu. Jestem ciekawy czy byliście skłonni poszukać takich możliwości zakupu urządzenia, oszczędzając nawet 1100 – 1800 zł? Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gagu
Gagu
10 miesięcy temu

Muszę przyznać, że wydawanie odnawianych telefonów jest zwyczajnie słabe. Nie po to placi sie tyle za nowe sprzęty, zeby potem dostac cos, co nie jest nowym telefonem.