Czy warto założyć bloga?

0
1380

Wiele osób zastanawia się, czy warto założyć bloga, czyli stworzyć swoje miejsce w sieci i dołączyć do grona blogerów. Powodów do tego może być wiele: jedni zazdroszczą sukcesu znanym blogerom, inni chcą otrzymywać darmowe produkty, ale znajdą się też tacy, co chcą stać się rozpoznawalni w swojej niszy. 

Na wstępie musisz mieć świadomość, że blogowanie to ciężka praca. Często przygotowanie wpisu, odpowiadanie na wiadomości i umieszczanie wpisów w social media, wymaga nawet kilku godzin dziennie. Dodatkowo na bloga trzeba mieć dobry pomysł. Jeśli jedynym powodem, dla którego chcesz to robić, jest otrzymywanie bezpłatnych produktów, to zapewniam Cię, że rynek to bardzo szybko zweryfikuje. Jeśli jednak masz swoją pasję, o której potrafisz opowiadać całe dnie, to może stać się to idealną bazą do stworzenia swojego miejsca w sieci.

Czy warto założyć bloga?

Możliwość ciągłego rozwoju

Pisanie bloga na co dzień pozwala mi poszerzać wiedzę z różnych dziedzin. Czasami zwyczajnie zastanawiam się jak zmienić coś na moim blogu, wtedy sięgam po poradniki z tworzenia stron internetowych. Innym razem szykując, wpis zwyczajnie chcę uzupełnić swoją wiedzę o opinię ekspertów. Właśnie ten ciągły rozwój oraz sięganie po kolejne szkolenia, dają mi na co dzień możliwość prowadzenia rozmów z przeróżnymi osobami.

Nowe wartościowe znajomości

Chcąc nie chcąc, jeśli zdecydujesz się na stworzenie swojego bloga i będziesz robić to dobrze, z czasem zaczniesz otrzymywać zaproszenia na różne spotkania blogerskie. Zaczniesz też obracać się w towarzystwie innych bogerów poprzez dyskusje na specjalnych grupach czy wzajemne komentarze pod wpisami. Prowadzenie moich stron pozwoliło mi poznać kilku cudownych ludzi pracujących w agencjach PR-owych oraz nawiązać ciekawe znajomości z innymi blogerami. Są to relacje, które nie ograniczają się tylko do części służbowej. Prywatnie na co dzień utrzymujemy kontakt, choć jesteśmy z różnych miast.

Łatwość komunikacji

Prowadzenie bloga, na którego musimy regularnie przygotowywać wpisy, pozwala na wyrobienie dużej łatwości pisaniu i wysławianiu się. Przygotowanie pisma, czy napisanie reklamacji nie stanowią już dla mnie problemu. Słowa po prostu płyną same. Dzięki powiększaniu swojej wiedzy i nauce nowych słów nabieramy płynności w odpowiedziach nawet na najtrudniejsze pytania. Nie ukrywam, że nigdy nie byłam mocna na lekcjach z języka polskiego. Moi nauczyciele jeśli dowiedzieliby się, że na co dzień zajmuję się pisaniem, pewnie nie potrafiliby w to uwierzyć.

Budowanie swojego wizerunku

Jeśli dobrze znamy się na jakimś temacie, a pisząc o tym, potrafimy przyciągnąć do siebie ludzi, bardzo duża szansa, że po pewnym czasie otrzymamy miano eksperta w danej dziedzinie. Może nam to pomóc w rozwijaniu kariery zawodowej lub pozyskaniu nowych klientów na swoje usługi. Nie ma co ukrywać, że pomoże to też zyskać większą pewność siebie i przyniesie sporo radości.

Blogowanie może nie raz postawić nas w trudnej sytuacji, gdzie będziemy musieli walczyć ze swoimi słabościami. Czasami, aby się rozwinąć, musimy wyjść poza własną strefę komfortu.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj