Czy wiesz, że COVID-19 może mieć wpływ na płodność u mężczyzn?

Cały czas pojawiają się nowe informacje dotyczące wpływu COVID-19 na nasze zdrowie. Wciąż niewiele wiemy na temat długotrwałych skutków zakażenia przez nowego koronawirusa. Naukowcy jednak cały czas starają się badać różne aspekty związane z powikłaniami i funkcjonowaniem organizmu w trakcie oraz po przebytym zakażeniu.

Badacze z Huazhong University of Sience and Technology zdecydowali się na przeprowadzenie nowych badań, podczas których dokładnie przeanalizowali temat możliwych uszkodzeń, które pojawiają się w organizmie po zakażeniu koronawirusem. Na tapetę wzięli temat ilości plemników produkowanych przez osoby, które uznane zostały za ozdrowieńców.

Jaki wpływ na COVID-19 na płodność?

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez naukowców koronawirus, który wywołuje u ludzi COVID-19 do rozprzestrzenienia się w organizmie wykorzystuje receptory ACE2. Wiemy, że zbadany wirus SARS-CoV-2 może mieć wpływ na układ neurologiczny, oddechowy oraz trawienny. Podczas badań ekipa naukowców z Huazhong University sprawdziła też jego działanie na płodność.

Wyniki badania zostały opublikowane na łamach „Reproduction”. Wynika z nich, że tkanka, która występuje w jądrach, może zostać uszkodzona na skutek przechorowania COVID-19. Dodatkowe analizy, które były prowadzone przez naukowców z Niemiec oraz Iranu wskazały na to, że zakażeni koronawirusem produkowali zdecydowanie mniej plemników niż zdrowa grupa kontrolna. W dodatku zbadane plemniki u osób zakażonych były około 3-krotnie wolniejsze.

Badania wskazały jednak też na to, że po pewnym czasie sytuacja ta zaczyna wracać do normy. Wszystko wskazywałoby więc na to, że COVID-19 nie będzie prowadzić do całkowitej niepłodności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Jak przygotować się do śmierci ? Pomoże w tym specjalna aplikacja

Śmierć dla każdego z nas jest czymś nieznanym i...

UOKiK nałożyło karę na vinted. Firma ma zapłacić ponad 5 mln złotych

UOKiK wydało decyzję w sprawie litewskiej spółki Vinted. Nałożyło...

Avatar 2 w oficjalnym zwiastunie. To robi naprawdę wrażenie

20th Century Studios w końcu zaprezentowało oficjalny zwiastun filmu...

Inteligentne śruby wpłyną na bezpieczeństwo kontrukcji

Każda konstrukcja ma mnóstwo połączeń śrubowych. Te natomiast narażone...

Snapchat dodaje nowe funkcje do zakupów w rozszerzonej rzeczywistości

Snapchat jest wciąż bardzo popularny. Dlatego też twórcy co...

Maska neutralizująca gazy z beknięć… dla krów

Brytyjski następca tronu — książę Karol ogłosił konkurs Terra...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x