Czy wiesz, że Twój telefon w bardzo prosty sposób może wykryć ukryte kamery?

Świat ciągle się biegnie do przodu. Widok wszechobecnych kamer już raczej nikogo nie dziwi. Jednak, co jeśli przebywając w danym miejscu, czy pomieszczeniu nie jesteśmy wcale informowani o fakcie, że ktoś obserwuje nasz każdy krok. Kamery szpiegowskie w wynajmowanych apartamentach lub pokojach hotelowych stają się niestety rzeczywistością. 

Dostrzeżenie kamery gołym okiem często jest niemalże niemożliwe. A na pewno wymaga sporej spostrzegawczości, gdyż zazwyczaj jest ona starannie zakamuflowana. Niestety, nikt z nas nie posiada rentgena w oczach, dlatego też warto w tej sprawie wesprzeć się technologią. I to wcale nie skomplikowaną, a w dodatku każdy z nas jest w jej posiadaniu. W jaki sposób to zrobić? Prosto, bo przy użyciu telefonu.

Jak za pomocą telefonu znaleźć ukryte kamery?

Światło podczerwone (IR) zazwyczaj wykorzystujemy podczas fotografowania słabo oświetlonego obiektu, czy też w ciemnych pomieszczeniach. Jest ono nie do wykrycia dla ludzkiego oka, jednak okazuje się, że czujnik w aparacie smartfona świetnie sobie z nim radzi. Niektóre telefony są w stanie wychwycić je tylko poprzez przedni aparat, jednak większość modeli zrobi to zarówno z przednimi, jak i tylnymi kamerami.

To właśnie dzięki tej funkcji jesteś w stanie odkryć, czy jesteś obserwowany. Oczywiście, o ile urządzenie szpiegujące działa na podczerwień. W tym celu należy, możliwie jak najbardziej zaciemnić pomieszczenie, w którym przebywasz. To powinno uruchomić kamerę z oświetleniem IR. Teraz powoli przeskanuj pokój przy pomocy swojego smartfona. Jeśli znajduje się w pomieszczeniu, na pewno ją znajdziesz.

Sprawdź połączenie sieciowe

Kolejnym sposobem na znalezienie aktywnego urządzenia szpiegowskiego w domu jest sprawdzenie swojego połączenia sieciowego. To tam powinna być informacja na temat tego, czy w otoczeniu sieciowym są podłączone nieznane elementy. Istnieje wiele aplikacji, przy pomocy których jesteśmy w stanie to zrobić. Wyświetlą one nam listę wszystkich urządzeń, którą następnie powinniśmy dokładnie przeanalizować. Jeśli znajdziemy coś, czego nie powinno tam być, będzie to sygnał dla nas do działania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...

Amazon wprowadza abonament na leki na receptę: RxPass

Amazon wprowadza nowy program abonamentowy, dzięki któremu klienci Prime...

Gorsza wydajność dysku SSD w nowych modelach MacBooków Pro z M2 od M1

Najnowszy 14-calowy MacBook Pro oparty na procesorze M2 ma...
0
Would love your thoughts, please comment.x