Dlaczego serwisy telefonów często wybierają sobie specjalizacje?

W Polsce powstaje coraz więcej serwisów telefonów Apple. Aby sprawdzić, gdzie znajdują się nowe punkty, których specjalizacją jest naprawa iPhone, wystarczy użyć przeglądarki Google, wpisując w nią takie frazy jak np. serwis iPhone Warszawa. Co ciekawe, zazwyczaj w takich miejscach zazwyczaj można naprawić jedynie produkty firmy Apple.

Istnieje wiele powodów, przez które te serwisy są ukierunkowane na naprawę wyłącznie urządzeń tej marki. Apple to niezwykle popularna firma, która oferuje wiele sprzętów i dodatkowo jest znana z prostej obsługi serwisowej. Skupienie się serwisu na jednej marce sprawia, że klienci jej bardziej ufają, ponieważ w ich oczach, jest specjalistą w danym temacie.

Konkretna specjalizacja serwisu telefonów iPhone

Otwierając punkt napraw urządzeń Apple, zdecydowanie prościej jest zadbać o dobrą organizację firmy, niż w przypadku, gdy serwis oferuje naprawy wszystkich smartfonów dostępnych na rynku. W przypadku produktów Apple bardzo łatwo można zdobyć potrzebne części oraz narzędzia, a dodatkowo wystarczy pracowników przeszkolić jedynie z wiedzy o urządzeniach Apple. Personel nie musi zatem znać się na naprawie innych marek. Ukierunkowanie się na jedną firmę to nie jest łatwe zadanie, które szczególnie na początku może być dla wielu właścicieli serwisów komórkowych trudne, natomiast zdecydowanie warto spróbować, szczególnie z Apple, która jest popularną na całym świecie firma.

Klienci często niszczą swoje sprzęty. Zazwyczaj kończy się to niezwykle drogimi wizytami w serwisach smartfonów. Częstym problemem, z którym przychodzą ludzie do takich punktów, jest wymiana szybki w telefonie, zamiast modułu wyświetlacza. Gdy jest taka konieczność to najlepiej skierować się do firmy, która specjalizuje się w danych naprawach. Nie czarujmy się, nie we wszystkich serwisach Apple odnajdziemy fachowców, którzy profesjonalnie podejdą do danej naprawy, w tym wypadku wymiany szybki. Zazwyczaj odnowienie całego ekranu w przeciwieństwie do naprawy szybki jest bardzo drogie. Klienci wola, aby koszty były niższe.

Czy wiesz, że pogwarancyjny serwis jest zdecydowanie tańszy niż ten gwarancyjny?

Decydując się na otworzenie nowego punktu napraw, można od razu zdobyć przewagę nad serwisem gwarancyjnym. Malutkie punkty są bardziej elastyczne względem klienta, ponieważ nie są obwarowane standardami obsługi i innych działań serwisów producenta. Dodatkowo, taki punkt napraw może przyciągać też ceną. Warto podkreślić, że w takim serwisie można naprawiać nie tylko pokrywy baterii i szybki, ale również inne części telefonów od Apple

Decydując się na oddanie swojego urządzenia do serwisu pogwarancyjnego iPhone, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług punktu, który specjalizuje się w naprawie urządzeń Apple.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x