Dlaczego warto naprawić rozbitą szybkę w Xiaomi?

Pęknięcie szybki w smartfonie to najczęściej występujące uszkodzenie mechaniczne. Jeśli jest to niewielka rysa, nie wpływa ona znacząco na pracę urządzenia, ale pogarsza jego estetykę. Niektórzy użytkownicy nie decydują się od razu na wymianę szybki, sądząc, że w tym momencie to zbędny koszt. Powoduje to jednak ryzyko powstawania z czasem poważniejszych uszkodzeń.

Wymiana szybki Xiaomi – czy to jest opłacalne?

Przy podejmowaniu decyzji o takiej naprawie należy wziąć pod uwagę datę produkcji i realny czas użytkowania smartfonu. W bardzo wysłużonym egzemplarzu koszt naprawy może przekroczyć aktualną cenę rynkową całego urządzenia. Zatem jeśli pęknięcie szybki nie przeszkadza w korzystaniu z opcji dotykowych, można jeszcze przez pewien czas użytkować telefon. Trzeba jednak uważać, bo szkło może się dalej kruszyć, co doprowadzi do drobnych skaleczeń.

Natomiast w przypadku nowego Xiaomi z rozbitą szybką nie jest wskazane jego dalsze użytkowanie. Może to spowodować uszkodzenie wyświetlacza wymagające o wiele bardziej kosztownej naprawy. Jeśli ekran właściwie reaguje na dotyk i pokazuje wszystkie treści, znaczy to, że uszkodzenie dotyczy tylko warstwy ochronnej. Wtedy wymiana szybki na nową nie jest zbyt kosztowna, a pozwala zachować wyświetlacz w nienagannym stanie.

Serwis Xiaomi zaleca wymianę szybki w rozbitych telefonach

Po zauważeniu pęknięć szybki warto jak najprędzej oddać telefon do serwisu firmowego. Wymiana warstwy zewnętrznej zapobiega uszkodzeniu wyświetlacza, którego naprawa jest znaczne droższa. Oszczędzanie na wymianie szybki może więc w przyszłości generować większe koszty. W zależności od rodzaju i przyczyny powstania uszkodzenia szybki wymiana może być dokonana w ramach naprawy gwarancyjnej. Proces refabrykacji pozwala zachować oryginalny wyświetlacz, w związku z tym telefon będzie ponownie jak nowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x