Dlaczego warto naprawić rozbitą szybkę w Xiaomi?

0
1997

Pęknięcie szybki w smartfonie to najczęściej występujące uszkodzenie mechaniczne. Jeśli jest to niewielka rysa, nie wpływa ona znacząco na pracę urządzenia, ale pogarsza jego estetykę. Niektórzy użytkownicy nie decydują się od razu na wymianę szybki, sądząc, że w tym momencie to zbędny koszt. Powoduje to jednak ryzyko powstawania z czasem poważniejszych uszkodzeń.

Wymiana szybki Xiaomi – czy to jest opłacalne?

Przy podejmowaniu decyzji o takiej naprawie należy wziąć pod uwagę datę produkcji i realny czas użytkowania smartfonu. W bardzo wysłużonym egzemplarzu koszt naprawy może przekroczyć aktualną cenę rynkową całego urządzenia. Zatem jeśli pęknięcie szybki nie przeszkadza w korzystaniu z opcji dotykowych, można jeszcze przez pewien czas użytkować telefon. Trzeba jednak uważać, bo szkło może się dalej kruszyć, co doprowadzi do drobnych skaleczeń.

Natomiast w przypadku nowego Xiaomi z rozbitą szybką nie jest wskazane jego dalsze użytkowanie. Może to spowodować uszkodzenie wyświetlacza wymagające o wiele bardziej kosztownej naprawy. Jeśli ekran właściwie reaguje na dotyk i pokazuje wszystkie treści, znaczy to, że uszkodzenie dotyczy tylko warstwy ochronnej. Wtedy wymiana szybki na nową nie jest zbyt kosztowna, a pozwala zachować wyświetlacz w nienagannym stanie.

Serwis Xiaomi zaleca wymianę szybki w rozbitych telefonach

Po zauważeniu pęknięć szybki warto jak najprędzej oddać telefon do serwisu firmowego. Wymiana warstwy zewnętrznej zapobiega uszkodzeniu wyświetlacza, którego naprawa jest znaczne droższa. Oszczędzanie na wymianie szybki może więc w przyszłości generować większe koszty. W zależności od rodzaju i przyczyny powstania uszkodzenia szybki wymiana może być dokonana w ramach naprawy gwarancyjnej. Proces refabrykacji pozwala zachować oryginalny wyświetlacz, w związku z tym telefon będzie ponownie jak nowy.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj