Dlaczego warto wymienić zbitą szybkę w telefonie?

Zdecydowana większość właścicieli telefonów komórkowych jest przekonana, że w przypadku uszkodzenia ekranu, jedyną metodą naprawy jest jego wymiana na nowy. Nie zdają sobie bowiem sprawy, że w dużej liczbie przypadków uszkodzona zostaje jedynie szybka, co jest zdecydowanie tańsze, niż wymiana całego wyświetlacza telefonu. Zatem, czy można wymienić samą szybkę?

Dlaczego wymiana samej szybki jest korzystna?

Wymiana samej szybki w przypadku większości uszkodzeń telefonów to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Wymiana całego modułu wyświetlacza często przekracza koszt połowy ceny nowego telefonu, gdzie sama szybka może stanowić maksymalnie 30% wartości nowego urządzenia. Dodatkowo, jeśli telefonem, który posiadamy, jest iPhone, to wymiana szybki Warszawa pozwoli nam zachować oryginalny wyświetlacz telefonu.

Jak przebiega proces wymiany szybki?

Serwis uszkodzonego telefonu w takim przypadku rozpoczyna się od oddzielenia uszkodzonej szybki id reszty ekranu. Zdarza się jednak również tak, że telefon posiada również dodatkową warstwę dotykową. Procedura rozdzielenia w przypadku płaskiego wyświetlacza polega na mechanicznym rozdzieleniu szybki i ekranu przy pomocy narzędzi typu odpowiedniej długości i grubości drut molibdenowy. W przypadku nowoczesnych i zakrzywionych ekranów niezbędne jest użycie specjalnego separatora kriogenicznego, który umożliwia kontrolowane zamrożenie i wykruszenie warstwy kleju.

Kolejny krok to dokładne usunięcie wszelkich pozostałości kleju oraz szkła, do czego przydatny jest specjalny rodzaj rozpuszczalnika. Dodatkowo w trakcie całego procesu telefonu znajduje się w komorze bezpyłowej, gdzie zostaje bardzo dokładnie wyczyszczony i przygotowany do ponownego nałożenia kleju. Ostatnim etapem jest połączenie ze sobą nowego szkła i ekranu telefonu za pomocą odpowiedniej temperatury, która zapewnia klejowi długa trwałość.

Czy warto samodzielnie wymieniać szybkę w domu?

Wiele osób zastanawia się, czy proces wymiany szybki można wykonać samemu w zaciszu własnego domu. Nie jest to dobre rozwiązanie. Nie dość, że w serwisie telefon po całej procedurze zostanie dokładnie sprawdzony i oczyszczony, to jeszcze wszystko odbywa się w specjalnej komorze bezpyłowej, która uniemożliwia przedostanie się pod ekran zanieczyszczeń. Podejmowanie prób samodzielnej wymiany może skończyć się jeszcze większym uszkodzeniem telefonu, które będzie wiązało się z koniecznością droższej naprawy serwisowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Zegarki Seiko Prospex – stworzone do sportów ekstremalnych. Sprawdź, jak wybrać idealny model dla siebie

Zegarki Seiko Prospex przekraczają kolejne limity. I kiedy zdawać...

Poznajmy Samsung Galaxy A33 5G

Zakup nowego telefonu to z reguły spory wydatek, dlatego...

Serwis Apple – Warszawa

Ogromna popularność urządzeń sygnowanych nadgryzionym jabłkiem wynika z kilku...

Allegro wprowadza dodatkową opłatę od każdej sprzedaży. Nie chodzi tu o prowizję

Allegro, największa i bardzo znana platforma handlowa właśnie zdecydowała...

Nagrywanie filmów – jaki aparat i obiektyw wybrać do filmowania?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na rozpoczęcie...

Nie lada gradka dla fanów Gwiezdnych Wojen. Od teraz Baby Yoda może zamieszkać w Twoim Tamagotchi

Tamagotchi kojarzy praktycznie każdy wychowany w latach 90. Zabawka...
0
Would love your thoughts, please comment.x