Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

0
770

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko do prowadzenia rozmów i wysyłania SMS-ów, ale i do nagrywania filmów, robienia zdjęć czy surfowania po ulubionych stronach internetowych. Ze względu na jego wysoką funkcjonalność przydaje się w wielu sytuacjach, dlatego staramy się zawsze mieć go przy sobie. Najczęściej nosimy go w kieszeni, torebce lub po prostu w ręce. Jednak nie zawsze bywa to wygodne. W czasie jazdy samochodem, gdy smartfona użyjemy jako nawigacji czy też chcemy mieć go w zasięgu wzroku, warto zastosować uchwyt grawitacyjny do telefonu. Umożliwia on wygodne korzystanie urządzenia nawet podczas kierowania pojazdem.

Uchwyt grawitacyjny do telefonu – charakterystyka 

Na rynku znajdziemy wiele modeli uchwytów do telefonów montowanych w samochodzie. Dostępne w sklepach urządzenia różnią się one od siebie nie tylko zastosowanymi funkcjami, ale i wyglądem oraz metodą montowania. Najbardziej popularnymi są uchwyty samochodowe grawitacyjne. Zostały one wyposażone w mechanizm zapobiegający wypadnięciu z niego telefonu nawet podczas jazdy po ekstremalnie złej drodze – pełnej dziur, pęknięć oraz niewidocznych nierówności. 

Uchwyt grawitacyjny do telefonu dostępny tutaj – https://hamamobile.pl/uchwyty-grawitacyjne-do-telefonu zapewnia bezpieczeństwo sprzętu i ułatwia jego obsługę przy pomocy jednego kliknięcia. Tego typu uchwyt działa na zasadzie pola magnetycznego. Smartfon jest przytrzymywany przez magnes, natomiast jego dół i boki chronione są przez specjalnie dostosowane do wielkości telefonu uchwyty. Uchwyty pasują do większości popularnych modeli, mają funkcję automatycznego dopasowywania się do szerokości smartfona. Dzięki tym funkcjom, telefon podczas jazdy jest zabezpieczony i utrzymywany w stabilnej pozycji.

Dlaczego warto wybrać model grawitacyjny?

Uchwyty samochodowe do smartfonów to urządzenia, które ułatwiają korzystanie z telefonu podczas jazdy i kierowania samochodem. Dzięki prawidłowo zamontowanemu uchwytowi, telefon zabezpieczony chwytakami urządzenia jest przystosowany do obsługi jedną ręką i bez rozpraszania uwagi niezbędnej na drodze.Uchwyty grawitacyjne do telefonu nieco różnią się od tradycyjnych urządzeń. Oprócz stabilnego podtrzymywania smartfona w pozycji pionowej i lekko pochylonej w dowolną stronę, mają zamontowany magnes, który nie pozwala na wypadnięcie telefonu nawet podczas jazdy po drodze pełnej dziur, kamieni czy innych nierówności. 

Obsługa telefonu osadzonego w uchwycie grawitacyjnym jest bardzo łatwa. Ustawiony pod odpowiednim kątem ekran smartfona umożliwia dokładne odczytanie wyświetlanych na nim informacji, a podłączenie ładowarki zapewnia dostęp do jego funkcji w każdym momencie.Dzięki grawitacyjnemu uchwytowi do telefonu każde połączenie telefoniczne można odebrać jednym kliknięciem, a rozmowa z użyciem zestawu głośnomówiącego lub ustawienie telefonu na tryb głośnomówiący zapewni pełne bezpieczeństwo podczas jazdy. Podobnie jest z użyciem telefonu jako nawigacji. Za pomocą jednego dotknięcia możemy powiększyć wyświetlany fragment mapy, zatrzymać urządzenie bądź ponownie włączyć tryb nawigacyjny niezbędny, aby określić swoją aktualną lokalizację i dojechać do celu podróży.Dodatkowym udogodnieniem montażu telefonu w uchwycie grawitacyjnym jest to, że można go zainstalować w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu na szybie, wlocie powietrza albo desce rozdzielczej. 

Jak zamontować samochodowy uchwyt do telefonu?

Montaż uchwytu grawitacyjnego w samochodzie to bardzo prosta czynność, która jest intuicyjna i nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Pierwszym krokiem jest znalezienie najbardziej praktycznego miejsca, gdzie będziemy mieć swobodny dostęp do telefonu, a zarazem łatwo będzie go zainstalować. Najczęściej to wybrany punkt na desce rozdzielczej, na kratce wentylacyjnej lub na przedniej szybie.

Uchwyt grawitacyjny do telefonu można zamontować również w innym miejscu, które spełnia określone wymogi. Należy jednak pamiętać, by zamontowany w uchwycie smartfon miał bezpośredni dostęp do ładowarki, słuchawek lub innego urządzenia  niezbędnego do jego prawidłowego montażu. 

Następnym krokiem montażu uchwytu grawitacyjnego jest umieszczenie telefonu w chwytakach i podłączenie ładowarek zarówno do uchwytu, jak i smartfona. Po włożeniu telefonu w chwytaki, nastąpi automatyczne dopasowanie i stabilne zablokowanie smartfona w urządzeniu. Dzięki podłączonym ładowarkom, telefon będzie cały czas gotowy do użycia, a uchwyt grawitacyjny nie zmieni swoich ustawień nawet w momencie jazdy po drodze o złej nawierzchni.

Artykuł sponsorowany

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj