Dlaczego wymiana szybki się opłaca?

Rozbicie szybki, czy też całego wyświetlacza jest jedną z najczęstszych awarii. Statystyki serwisów pokazują, że każdy użytkownik przynajmniej raz miał problem z pękniętym ekranem. W większości smartfony są wykonane z materiałów, które nie cechują się zbyt dużą przyczepnością, dlatego też wypadają nam z rąk. Szkło hartowane, czy też dobre etui nie zawsze uchroni nas przed uszkodzeniem. 

Do wymiany szybka, czy wyświetlacz? 

Wyświetlacz składa się z trzech części. Pierwsza jest szybka ochronna druga digitizer, a trzecią najważniejszą wyświetlacz. Podczas pęknięcia ekranu należy przeprowadzić test. Gdy dotyk działa poprawnie, to najprawdopodobniej jest to szybka. Brak reakcji na dotyk to digitizer. Najgorsza możliwa opcja, czyli całkowity lub częściowy zanik obrazu, do wymiany wyświetlacz. 

Wymiana szybki może okazać się trafnym wyborem. Nowe wyświetlacz mogą kosztować sporo. Wymieniając samą szybkę, odciążymy nasz portfel, a telefon na tym nie ucierpi. W przypadku telefonów od firmy Apple będzie to dobra inwestycja, ponieważ ceny modeli spadają stosunkowo wolno.

Jak wymienić szybkę w telefonie?

Samodzielna wymiana szybki może okazać się niezbyt dobrym posunięciem. Bez fachowej wiedzy taki zabieg może skończyć się uszkodzeniem całego wyświetlacza. Szybka z innymi częściami ekranu jest ze sobą odpowiednio sparowana. W tym przypadku warto udać się do sprawdzonego punktu serwisowego. Oszczędzi nam to pieniędzy oraz zbędnej irytacji. 

Urządzenia naprawiane z pomocą specjalistycznego sprzętu działają bez zarzutu i wykonanie takiej czynności zajmuje kilka chwil. Doświadczona osoba w serwisie poradzi sobie z takim urządzeniem, a smartfon jest zazwyczaj do odbioru tego samego dnia. Wszystko zależy od kolejki, czy też aktualnie podejmowanych napraw.

Warto dbać o swój telefon. Pęknięta szybka sprzyja wnikaniu wody do wnętrza urządzenia. W przyszłości może to uszkodzić nie tylko wyświetlacz, ale też inne ważne podzespoły. Odpowiednie szkło hartowane oraz etui to w dzisiejszych czasach podstawowe zabezpieczenie każdego użytkownika smartfona. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Sony ZV-E1: pełnoklatkowa matryca i nowoczesne funkcje

Sony wypuszcza na rynek nowy aparat fotograficzny z serii...

Lamborghini Revuelto – połączenie kultowego V12 z silnikami elektrycznymi

Lamborghini Revuelto to najnowszy super-samochód od włoskiego producenta, który...

OnePlus 11 Limited Jupiter Rock Edition – limitowana edycja dla estetów i miłośników technologii

OnePlus, znany producent urządzeń mobilnych, nie przestaje zaskakiwać swoich...

GeneralTG.com Opinie: Zarabiaj na handlu energią?

Ponieważ jesteśmy bardzo uzależnieni od źródeł energii, zapotrzebowanie na...

LiteGraphs.com Opinie: Czym różni się ta platforma maklerska?

LiteGraphs to nowe, innowacyjne narzędzie handlowe, które daje inwestorom...

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...
0
Would love your thoughts, please comment.x