More

  Dlaczego wymiana szybki się opłaca?

  Rozbicie szybki, czy też całego wyświetlacza jest jedną z najczęstszych awarii. Statystyki serwisów pokazują, że każdy użytkownik przynajmniej raz miał problem z pękniętym ekranem. W większości smartfony są wykonane z materiałów, które nie cechują się zbyt dużą przyczepnością, dlatego też wypadają nam z rąk. Szkło hartowane, czy też dobre etui nie zawsze uchroni nas przed uszkodzeniem. 

  Do wymiany szybka, czy wyświetlacz? 

  Wyświetlacz składa się z trzech części. Pierwsza jest szybka ochronna druga digitizer, a trzecią najważniejszą wyświetlacz. Podczas pęknięcia ekranu należy przeprowadzić test. Gdy dotyk działa poprawnie, to najprawdopodobniej jest to szybka. Brak reakcji na dotyk to digitizer. Najgorsza możliwa opcja, czyli całkowity lub częściowy zanik obrazu, do wymiany wyświetlacz. 

  Wymiana szybki może okazać się trafnym wyborem. Nowe wyświetlacz mogą kosztować sporo. Wymieniając samą szybkę, odciążymy nasz portfel, a telefon na tym nie ucierpi. W przypadku telefonów od firmy Apple będzie to dobra inwestycja, ponieważ ceny modeli spadają stosunkowo wolno.

  Jak wymienić szybkę w telefonie?

  Samodzielna wymiana szybki może okazać się niezbyt dobrym posunięciem. Bez fachowej wiedzy taki zabieg może skończyć się uszkodzeniem całego wyświetlacza. Szybka z innymi częściami ekranu jest ze sobą odpowiednio sparowana. W tym przypadku warto udać się do sprawdzonego punktu serwisowego. Oszczędzi nam to pieniędzy oraz zbędnej irytacji. 

  Urządzenia naprawiane z pomocą specjalistycznego sprzętu działają bez zarzutu i wykonanie takiej czynności zajmuje kilka chwil. Doświadczona osoba w serwisie poradzi sobie z takim urządzeniem, a smartfon jest zazwyczaj do odbioru tego samego dnia. Wszystko zależy od kolejki, czy też aktualnie podejmowanych napraw.

  Warto dbać o swój telefon. Pęknięta szybka sprzyja wnikaniu wody do wnętrza urządzenia. W przyszłości może to uszkodzić nie tylko wyświetlacz, ale też inne ważne podzespoły. Odpowiednie szkło hartowane oraz etui to w dzisiejszych czasach podstawowe zabezpieczenie każdego użytkownika smartfona. 

  Nowe