Dodge rezygnuje z produkcji Vipera

Od dawna pojawiało się coraz więcej wiadomości, że Dodge planuje wycofać jeden ze swoich modeli ze sprzedaży. Zostały one oficjalnie potwierdzone przez producenta. Viper przestanie być produkowany w 2017. Na zakończenie produkcji po 25-ciu latach zostanie przygotowanych pięć wersji specjalnych.  

Pierwsza produkcyjna wersja Vipera została zaprezentowana w 1992. Samochód z wielkim nadwoziem i niewielką kabiną przyciągnął do siebie miłośników ze względu na swój niesamowity dźwięk 8-litrowego silnika V10. Może 400 KM to nie najwyższa półka ale moment obrotowy 630 Nm robił wielkie wrażenie.

fot.Dodge.com
fot.Dodge.com

Model ten nigdy nie znajdował się wysoko w rankingach najlepiej sprzedających się samochodów, dlatego koncern Fiat Chrysler Automobiles zdecydował ostatecznie o całkowitym zakończeniu jego produkcji. W 2010 roku producent również ogłosił zakończenie produkcji, jednak w 2013 roku samochód powrócił do sprzedaży. Nowy model również nie został dobrze przyjęty, dlatego tym razem ma to być decyzja ostateczna. Z okazji 25 lecia Vipera na wygaszenie produkcji producent przygotował pięć modeli specjalnych. Każda z nich w limitowanej ilości.

Specjalnych wersji ukaże się tylko około 217 sztuk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments