Dylematy – Recenzja gry karcianej

Wydaje Ci się, że dobrze znasz swoich najbliższych i otaczających Cię znajomych? Jeśli chcesz się tego przekonać, koniecznie musisz zaprosić ich na wspólny wieczorek, podczas którego wspólnie zagracie w pewną grę karcianą. Pozwoli ona sprawdzić Ci, jakie nastawienie do życia i nietypowych sytuacji ma Twoja rodzina oraz znajomi. Pozycją, która pomoże rozgryźć Ci ich podejście, będzie gra karciana Dylematy.

Dylematy – Co to za gra?

Jest to imprezowa gra karciana, w której będziemy musieli odpowiadać na różne trudne pytania. Zasady gry są naprawdę niezwykle proste. Każdy z graczy otrzymuje po dwie karty: A i B. Następnie wybiera się osobę, która rozpocznie rozgrywkę. Wybrany gracz pobiera kartę ze stosu i czyta pytanie, które się na niej znajduje. Pod pytaniem są dwie odpowiedzi oznaczone jako A i B. Czytający gracz musi zastanowić się nad tym jak zagłosuje większość osób. Wysuwa zakrytą kartę z odpowiednią literą, która oznacza przewidywaną odpowiedź. Gracze mogą rozpocząć dyskusję na dany temat i po małej burzy mózgów każdy z graczy pokazuje wybraną przez siebie odpowiedź. Jeśli czytający gracz odgadł wynik głosowania – zdobywa punkt. Gra kończy się w chwili, gdy ktoś z graczy uzbiera na swoim koncie 5 punktów. Proste prawda?

Dylematy – Zawartość opakowania

Grę otrzymujemy zapakowaną w eleganckie i poręczne kartonowe pudełeczko. W środku znajdują się cztery pudełka z kartami. W trzech z nich znajdują się talie kart z pytaniami, które zostały podzielone na wiek graczy. Są to pudełeczka dla osób w wieku: 12+, 16+ oraz 18+. U nas zdecydowanie najczęściej sięgamy właśnie po talię przeznaczoną dla dorosłych, jednak to wcale nie oznacza, że talia 12+ nie będzie interesująca dla starszych osób.

W czwartym pudełku znajdziemy karty z punktami, odpowiedziami A i B oraz dodatkowe karty, które są używane przy zaawansowanych rozgrywkach. Rozbudowana rozgrywka polega tylko na zmianie systemu punktacji, która szybciej pozwala zakończyć grę przy bardzo dużej ilości osób.

Dylematy – Przebieg rozgrywki

Do tej gry najlepiej siadać z otwartymi osobami, które mają do siebie dystans. W kartach znajduje się wiele naprawdę ciężkich dylematów, które mogą doprowadzić do tego, że opinia danej osoby całkowicie Cię zaskoczy. Na pudełku znajdziemy nawet ostrzeżenie: „Uwaga! Rozgrywka grozi utratą znajomych”.

Gra świetnie nadaje się na wieczorki z bardzo dobrymi znajomymi, ale równie dobrze sprawdzi się w sytuacjach, gdy od nieco innej strony będziemy chcieli poznać nowe osoby.

Czy warto zagrać w Dylematy?

W grę udało nam się już zagrać kilka razy w różnym gronie znajomych. Jedno jest pewne, karty decydowanie zachęcają do prowadzenia burzliwych dyskusji na temat opisanych sytuacji. Niejednokrotnie podczas rozgrywki płakałam ze śmiechu. Gra naprawdę przypadła nam do gustu. Spokojnie w ramach jednej grupki znajomych można w nią zagrać kilka razy.

Grę szczególnie polecam wszystkim otwartym na dyskusję i wyzwania osobom, którzy chcą lepiej poznać swoich znajomych i rodzinę. Dylematy bardzo dobrze sprawdzą się też po alkoholu, gdy cześć osób zaczyna się naprawdę otwierać. Zdecydowanie musicie sami spróbować!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Oglądanie Apple TV na telewizorach LG Smart TV już możliwe

LG wprowadza nowe aplikacje od Apple na swoje telewizory...

Apple wypuszcza iOS 16.3. Jak przyspieszyć iPhone po aktualizacji?

Aktualizacja iOS 16.3 na Apple jest już dostępna. Użytkownicy...

Tryb akcji na iPhone 14 – jak go włączyć i z niego korzystać

Nie każdy wie, że nowe modele iPhone’a 14 od...

Canon EOS R5 Mark II – aparat, który zechcesz mieć

Canon EOS R5 Mark II to nadchodzący następca pełnoklatkowego...

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x