More

  Ekskluzywne wakacje w tropikalnych rajach

  Czy wakacje koniecznie muszą przypadać w lipcu i sierpniu? Ależ skąd! To, kiedy wybierzemy porę na odpoczynek, zależy tylko od nas, naszych preferencji oraz kierunku, jaki wybierzemy. Nie zawsze środek kalendarzowego lata na półkuli północnej musi być tym najlepszym czasem na podróż. Wiele wypoczynkowych lokalizacji najlepiej odwiedzać jesienią, wiosną, a nawet zimą. Dlatego zaplanowanie ekskluzywnych wakacji w tropikach w dowolnym terminie nie będzie wcale trudne. Ten artykuł ułatwi Ci wybór terminu na wycieczkę do Mauritiusa: https://nomade.pl/articles/pogoda-i-temperatury-na-mauritiusie-kiedy-zaplanowac-ekskluzywne-wakacje.

  Tropikalne kierunki na beztroski relaks

  Bardzo często po miesiącach pracy, gonitwy i wypełniania swoich obowiązków, jedynym pragnieniem jest relaks. Taki totalny, pozwalający na całkowity reset i błogi odpoczynek, który oczywiście nie dla każdego oznacza to samo. Równie dobrze może to być leżenie na plaży i korzystanie z uroków morskich kąpieli, jak i aktywne spędzanie czasu podczas uprawiania sportów wodnych. Ważne, by odpoczywać zgodnie ze sobą i swoim własnym rytmem.

  Tropikalne kierunki wyjazdów pozwalają na łączenie odpoczynku biernego z bardziej czynnym. Wyspy takie jak Malediwy, Seszele, Sri Lanka, Filipiny czy wyspy Indonezji mają niezwykle bogatą ofertę dla wielbicieli wszelkich aktywności związanych z wodą. Pływanie na desce, windsurfing, kitesurfing, SUPy, łódki, kajaki wodne – każdej z tych aktywności można doświadczyć również, udając się na luksusowe wakacje w Tanzanii. Do tego dochodzi oczywiście możliwość nurkowania na rafach koralowych i w przybrzeżnych wodach. Są one niespotykanie przezroczyste, a co za tym idzie, pozwalają na obserwację podwodnego świata. A ten jest niezwykle bogaty. Ławice ryb, koralowce, rozgwiazdy, skorupiaki, ukwiały i mnóstwo innych stworzeń, których nazw nie sposób nawet spamiętać, tworzą podwodne ogrody, które można podziwiać snorkując lub nurkując. Dla mniej wprawionych w pływaniu są też wycieczki łodziami z przeszklonym dnem, dzięki któremu można zaglądać do podwodnego świata jak przez okno.

  Ekskluzywne wakacje – warto postawić na jakość

  Tropikalne kierunki, a szczególnie wyspy, przywodzą często na myśl prymitywizm i postać Robinsona Crusoe. Rzeczywiście, na wielu z nich, szczególnie na Malediwach można się poczuć jak rozbitek na bezludnej wyspie. Ale tylko dlatego, że wokół widać jedynie bezmiar błękitnego oceanu i ewentualnie inne maleńkie wysepki. Oferta tropikalnych resortów nie ma nic wspólnego z prymitywnymi warunkami. Bungalowy stojące w zielonych zagajnikach lub co jeszcze bardziej atrakcyjne, na pomostach nad przybrzeżnymi wodami wyglądają wprawdzie jak tradycyjne chaty, ale mają wszelkie udogodnienia, o jakich można pomyśleć dla komfortowego wypoczynku.

  Zasypianie i budzenie się w rytmie szumu fal oceanu to jak łagodna kołysanka odgrywana przez całą noc. Pozwala zrelaksować się i sprawia, że odpoczynek jest jeszcze głębszy. Domki stawiane na morzu to też możliwość podziwiania krajobrazu bezpośrednio z sypialni. Wnętrza są wygodne, dzięki  wyposażeniu na najwyższym poziomie.

  Nie inaczej jest ze strefami ogólnodostępnymi. Bary, restauracje, tereny rekreacyjne, sale fitness czy nawet własne ośrodki spa&wellness mają bardzo wysoki standard przy jednoczesnym zachowaniu lokalnego kolorytu i egzotycznej atmosfery. Hotele na tropikalnych wyspach to także animacje i zabawy utrzymane w miejscowych tradycjach, lokalne smaki potraw oraz możliwość stałego kontaktu z egzotycznym klimatem tworzonym przez obsługę.

  Artykuł sponsorowany

  Nowe