F1: Sebastian Vettel dołączy do Aston Martin Racing

Czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel pozostanie w F1 na 2021. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, dołączy on do zespołu Racing Point, który w przyszłym sezonie przejdzie rebranding na Aston Martin Racing.

Kierowca zajmie miejsce Sergio Pereza, który wczoraj na swoim Twitterze poinformował o zakończeniu współpracy z Racing Point po obecnym sezonie.

Sebastian Vettel w Aston Martin Racing na 2021

Od dłuższego czasu krążyło sporo plotek dotyczących tego, że Niemiec zasiądzie w przyszłym sezonie za kierownicą bolidu Racing Point. Po wczorajszym oświadczeniu Sergio Pereza o zakończeniu współpracy z teamem, wszyscy tylko czekali na oficjalne informacje, że Sebastian Vettel zasiądzie za kierownicą bolidu Racing Point, który w przyszłym sezonie przejdzie rebranding. Wiemy też, że Niemiec pozostanie w teamie co najmniej do końca 2022.

Sebastian Vettel z pewnością umocni działania marketingowe zespołu. Warto przypomnieć, że zarówno Racing Point, jak i marka Aston Martin należą do kanadyjskiego miliardera Laerence’a Strolla, który ma nadzieję na to, że dzięki dodatkowej promocji przez F1, wzrośnie sprzedaż luksusowych aut z portfolio marki.

Źródło: FIA

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kratos
Kratos
1 rok temu

Dobrze powiedziane, od dawna wszyscy tylko czekali na oficjalne potwierdzenie tych doniesień. Ciekawe tylko czy Checo złapie dla siebie jakieś miejsce na 2021. Może Haas lub Alfa?

Jacuś
Jacuś
1 rok temu

Nie jestem przekonany do tego czy jest to odpowiednia decyzja. Na pewno ten ruch potwierdza to, że w F1 liczy się tylko kasa.

Luke7171
Luke7171
1 rok temu

Dobrze, że Seb znalazł dla siebie miejsce na kolejny sezon, pewnie będzie mógł tam bardziej powalczyć