More

  Galaxy S25 Ultra: poczekasz na te nowości?

  Każdy entuzjasta Samsunga czeka z niecierpliwością na premierę kolejnego flagowego modelu z serii Galaxy S. Tym razem mowa o Galaxy S25 Ultra, który według przecieków ma wprowadzić długo oczekiwane ulepszenia.

  Co nowego przyniesie? Wszystko wskazuje na to, że największe zmiany zajdą w dziedzinie fotografii. Przyjrzyjmy się bliżej, co dokładnie zmieni się w najnowszym smartfonie od koreańskiego giganta.

  Nowa jakość zdjęć Galaxy S25 Ultra

  Galaxy S25 Ultra zapowiada się na prawdziwego giganta w dziedzinie mobilnej fotografii. Samsung postanowił znacznie poprawić dwa z czterech tylnych aparatów. Teleobiektyw 10 MP z 3x zoomem optycznym zostanie zastąpiony przez matrycę 50 MP, co obiecuje wyraźnie lepszą jakość zdjęć. Obiektyw ultraszerokokątny również przejdzie metamorfozę, podnosząc rozdzielczości 12 MP na 50 MP. Nowa konfiguracja aparatów będzie wyglądać następująco:

  • Główna kamera: 200 MP
  • Teleobiektyw (3x zoom): 50 MP
  • Teleobiektyw peryskopowy (5x zoom): 50 MP
  • Ultraszerokokątny: 50 MP

  Taka kombinacja powinna znacząco poprawić jakość zdjęć i filmów, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych. Aktualny model S24 Ultra, posiadający konfigurację 200 + 10 + 50 + 12 Mpx, już jest jednym z najlepszych smartfonów fotograficznych na rynku. Nadchodzące zmiany mogą tylko umocnić pozycję Samsunga w tej kategorii.

  Samsung Galaxy S24 Ultra
  fot. Galaxy S24 Ultra / Youtube / Samsung

  Inne nowości

  Poza aparatami Galaxy S25 Ultra prawdopodobnie zachowa wielkość ekranu 6,8 cala oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Możemy jednak oczekiwać kolejnych nowych funkcji związanych ze sztuczną inteligencją oraz zwiększoną mocą obliczeniową dzięki mocniejszemu procesorowi.

  Zmiany w Galaxy S25 Ultra pokazują, że Samsung nie spoczywa na laurach. Czy nowe aparaty i funkcje AI przekonają użytkowników do wyboru tego modelu?

  Zobacz też:
  Samsung Galaxy S24+ | Jaki kolor wybrać? Poradnik
  Galaxy S24 Ultra: aparat telefonu staje się profesjonalną kamerą?
  Wymień swoje Galaxy Note 20 na nowiutkie S24 Ultra

  źródło: phonearena.com

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe