More

  Genesis Nitro 550 – recenzja fotela dla graczy

  Niedawno w moim domu pojawiło się gamingowe biurko Genesis Holm 320 RGB, dlatego teraz przyszła pora, aby dodatkowo przetestować fotel dla graczy od tej firmy. Myślę, że dla wielu osób najciekawsza może okazać się tak zwana średnia półka cenowa z oferty Genesis, dlatego dziś zapraszam Was na recenzję Nitro 550. Jesteście ciekawi, jak fotel sprawdza się na co dzień?

  W ofercie producenta fotel ten dostępny jest w 4 różnych kolorach: czarny, czerwony, niebieski i zielony. Mi jednak zdecydowanie najbardziej podoba się czarna wersja, która ma wykonane szycie czerwoną nicią. Czarny fotel z ekologicznej skóry bez kolorowych wstawek wygląda po prostu elegancko i wpasuje się w większość pomieszczeń, czy to pokoju dla graczy, czy domowego gabinetu.

  Genesis Nitro 550 – składanie i wygląd

  Fotel otrzymujemy zapakowany w duży karton, który jest niestety dość ciężki. Najwygodniejszym rozwiązaniem podczas składania będzie wyjęcie i rozłożenie wszystkich części. Z pewnością chwilę to zajmie, ponieważ producent zadbał o to, aby odpowiedni zabezpieczyć każdy element. Następnie samo składanie będzie już bardzo proste. Bez problemu można wykonać je intuicyjnie, choć producent oczywiście dodaje instrukcję obsługi.

  Nitro 550 po złożeniu prezentuje się bardzo dobrze. Siedzisko oraz oparcie pomiędzy ekologiczną skórą zostało pokryte nylonowym materiałem wypełnionym grubą i miękką pianką. Pokrycie to jest połączone z ekologiczną skórą przy pomocy czerwonej nici, która nadaje nieco gamingowego charakteru.

  Dodatkowo producent zadbał też o to, aby każdy mógł wygodnie dopasować dla siebie pozycję. Na przykład poprzez wykorzystanie dodatkowych poduszek. Jedna z nich posłuży nam jako zagłówek, a druga jako podparcie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

  Myślę, że warto wspomnieć o tym, że producent zadbał również o ładne wykończenie tyłu oparcia, który został pokryty skórzanym wykończeniem, które wygląda jak carbon. To sprawia, że nawet jeśli fotel będzie stał w takim miejscu, że jego tył będzie dobrze widoczny, będzie się fajnie prezentował.

  Genesis Nitro 550 – funkcjonalność

  Stalowa podstawa fotela pozwala na zamontowanie podwójnych kółek, które nie tylko bardzo cicho działają, ale też nie rysują paneli. Samo siedzisko zamontowane jest na gazowym podnośniku, który od samego początku testowania bardzo dobrze się sprawdza. Na uwagę zasługuje też na pewno kwestia regulowania podłokietników oraz pełnej regulacji siedziska i oparcia, które można rozłożyć nawet na płasko.

  Jeśli miałabym wskazać jakieś wady, to wydaje mi się, że fotel dla bardzo „dużych” osób może okazać się niekoniecznie wygodny. Myślę, że osoby o wadze ponad 120 kg powinny najpierw się do niego przymierzyć. Wpływ na to może mieć mimo wszystko dość płytkie siedzisko (zdjęcie poduszki na odcinek lędźwiowy trochę pomaga) plus uniesione boki siedziska, które działają trochę jak fotele kubełkowe i mogą naciskać na uda.

  Czy warto kupić Genesis Nitro 550?

  Genesis Nitro 550 to moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja w przedziale cenowym do 800 zł. Zapewnia spory komfort, dużą możliwość regulacji oparcia i przy okazji bardzo ładnie się prezentuje. Widać, że producent zadbał tu o wygodę użytkowników, dlatego nawet dłuższe sesje z rozgrywkami nie powinny stanowić tu problemu. Myślisz nad zakupem gamingowego fotela? Nitro 550 z pewnością jest wart uwagi.

  Nowe