More

  Genesis Thor 303 – recenzja polskiej klawiatury mechanicznej

  Thor 303 to przedstawiciel flagowej serii klawiatur polskiego producenta sprzętu gamingowego – marki Genesis. Dziś wielu graczy ceni sobie produkty naszej rodzimej firmy technologicznej. Klawiatura Genesis Thor 303 jest jednym najbardziej popularnych modeli. Jak w praktyce sprawdza się ta pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna?

  Polska marka Genesis ma w swoim portfolio sprzęt, który pozwoliłby w pełni wyposażyć każde stanowisko gamingowe – od myszek i klawiatur, przez słuchawki oraz głośniki, aż po biurka czy obudowy desktopów. W ostatnich dniach miałam okazję sprawdzić, jak w codziennym użytkowaniu wypada klawiatura mechaniczna Genesis Thor 303 z przełącznikami Outemu Brown.

  Genesis Thor 303 – zawartość pudełka

  W opakowaniu, oprócz samej klawiatury i instrukcji, znajdziemy dwa dodatkowe switche – na wypadek uszkodzenia lub zalania klawiatury. Ponadto, dołączono proste narzędzie do ich samodzielnej wymiany. Dodatkowo otrzymujemy również “szczypce” do łatwego demontażu keycapów, a także pakiet naklejek Genesis. Koszt takiego zestawu to 269 zł na stronie producenta.

  Recenzowany model to klawiatura pełnowymiarowa, zawierająca wszystkie 104 klawisze. Jednakże miłośnicy bardziej kompaktowego sprzętu znajdą Genesis Thor 303 również w opcji TKL (TenKeyLess), czyli pozbawionej bloku numerycznego. Wówczas jest ona około 50 zł tańsza. Oba warianty modelu występują w dwóch kolorach – czarnym i białym. Do mnie trafiła ta druga wersja.

  Obudowa z wykonana z aluminium zniesie nawet najbardziej intensywne mecze w LoL-a, a pleciony kabel możemy poprowadzić kanalikami w podstawce klawiatury, by jego nadmiar nie wprowadzał chaosu na biurku. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić, to brak taśmy na rzep, którą moglibyśmy go spiąć w razie potrzeby.

  Wewnątrz i na zewnątrz

  Genesis w swojej klawiaturze wykorzystuje brązowe przełączniki Outemu. Są to popularne switche charakterystyczne dla produktów ze średniej półki cenowej. W efekcie brakuje im nieco przysłowiowego “pazura” znanego choćby z modeli marki Cherry MX, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu je wymienić. Genesis Thor 303 korzysta z technologii Hot Swap, pozwalającej użytkownikowi na samodzielny montaż (i demontaż) przełączników. 

   

  Model Thor 303 korzysta także z podświetlenia RGB, którym możemy sterować zarówno z poziomu klawiatury, wykorzystując klawisze funkcyjne, jak i za pomocą dedykowanego oprogramowania. Jednakże poza personalizacją podświetlenia, aplikacja pozwala także na programowanie makr, co z pewnością docenią fani gier typu MMO. Software udostępniony za darmo przez Genesis jest intuicyjny w obsłudze i pozwala na jednoczesne przygotowanie trzech profili podświetlenia. Dzięki temu użytkownik może wygodnie się pomiędzy nimi przełączać, bez konieczności ustawiania wszystkiego od nowa.

  Klawiatura mechaniczna Genesis Thor 303 – czy warto?

  Moim zdaniem jak najbardziej tak. Pod warunkiem, że szukacie niedrogiej, dobrze wykonanej klawiatury mechanicznej, która dobrze sprawdza się w gamingu oraz w codziennym użytkowaniu. Co więcej, będzie idealna także w przypadku, gdy denerwuje Was zbyt głośne klikanie przełączników. Dźwięk switchy Outemu Brown jest subtelny, jak na klawiaturę mechaniczną, i trudno byłoby go nazwać drażniącym. Bardzo przyjemna klawiatura mechaniczna w dobrej cenie.

  Nowe