Geralt i Cirilla – jak Polacy nazywają dzieci

Przeglądaliście kiedyś wykaz imion nadawanych dzieciom publikowany przez Ministerstwo Cyfryzacji? Można znaleźć tam kilka bardzo ciekawych informacji. Przeglądając dane z 2019 roku, dowiedziałam się, że w Polsce urodziło się na przykład aż siedmiu Geraltów.  

Okazuje się, że popularność serialu Wiedźmin nie przełożyła się tylko na wzrost sprzedaży gier od CD Projekt RED. Coraz więcej fanów uniwersum Sapkowskiego nadaje wykorzystane w powieści imiona. Co ciekawe drugie imię Geralt otrzymało dwunastu chłopców. Z raportu wynika też, że w 2019 roku urodziło się też sześć dziewczynek o imieniu Cirilla. Imię to jako drugie otrzymało siedem dziewczynek. W Polsce nie urodziła się jednak żadna Triss i Yennefer.

Co myślicie o nadawaniu takich imion dzieciom? Zgodnie z polskim prawem imiona nadawane dzieciom mają jasno wskazywać na płeć i nie być obraźliwe. Cirilla i Geralt wpisują się w to idealnie.

 

Źródło: dane.gov
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dominika
Dominika
1 rok temu

Cirilla bardzo ładne imię dla dziewczynki. Lepsze to niż potem pół klasy nazywa się Ania.

Pavetta
Pavetta
1 rok temu

Moja córka ma na imię Cirilla ☺️ Raczej spotykamy się z miłymi reakcjami.

Marzen
Marzen
9 miesięcy temu
Reply to  Pavetta

Moja również ma na imię Cirilla… my niestety spotykamy się z negatywną opinią… Ale nie zwracamy na to uwagi… uważam że to jest niezwykle i piękne imię dla dziewczynki i napewno wyjątkowe

Lidia
Lidia
6 miesięcy temu

Moja córka urodzona w 2019 r ma.na imię Cirilla i my jesteśmy szczęśliwi że ma.takie imię ludzie zawsze będą reagować dziwnie na kazde imię czy to Kasia Ania czy Ciri nie ma co patrzeć na innych.