Google sprawdzi czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Bardzo często słyszy się o kolejnych wyciekach haseł do internetu. I choć wiele znanych portali niejednokrotnie było atakowanych przez hakerów, to nigdy nie mogliśmy mieć 100% pewności, czy nasze hasło również zostało przejęte. Teraz Google sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci i czy powinieneś zmienić je na nowe.

Większość osób dla swojej wygody decyduje się na stosowanie jednego hasła, czy loginu do logowania we wszystkie miejsca w internecie. Takie działanie jednak sprawia, że w przypadku wycieku naszych danych z jednego serwisu, ktoś może otrzymać dostęp do wszystkich naszych usług. Oczywiście najłatwiejszą metodą, aby temu zaradzić będzie stosowanie różnych haseł w każdym serwisie. Problemem może okazać się jednak zapamiętanie ich wszystkich, a następnie dopieranie ich odpowiednio do aktualnych potrzeb logowania. Dlatego też warto zastanowić się nad korzystaniem z menadżerów haseł. Na przykład przeglądarka Google Chrom oferuje nam taką możliwość. Przy rejestrowaniu konta lub przy pierwszym logowaniu zapyta nas o to, czy wpisywane dane logowania mają zostać zapisane na koncie Google w menadżerze haseł.

Google sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Jeśli boisz się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Google wdrożył do swoich usług kolejną nowość. Jest to mechanizm, który informuje użytkowników o tym, że ich loginy i hasła wykorzystywanie do logowania zostały wykradzione. Jesteście ciekawi czy ktoś ma dostęp do Waszych haseł? Możecie to sprawdzić, korzystając z narzędzia na stronie passwords.google.com. Rozwiązanie to niedługo pojawi się również bezpośrednio w przeglądarce Chrome.

Google sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Jak działa to narzędzie? Po zalogowaniu na konto Google mechanizm sprawdza nasze hasła i informuje nas o tym, które z nich zostały przejęte. Dodatkowo wskazuje nam, ile haseł wykorzystywaliśmy wielokrotnie, oraz które nasze hasła mają za słabą moc.

Warto co jakiś czas kontrolować nasze hasła przy wykorzystaniu nowego narzędzia od Google. To pozwoli nam na szybkie reagowanie oraz ustawianie nowych, bezpiecznych haseł. O bezpieczeństwo w internecie warto dbać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Sony ZV-E1: pełnoklatkowa matryca i nowoczesne funkcje

Sony wypuszcza na rynek nowy aparat fotograficzny z serii...

Lamborghini Revuelto – połączenie kultowego V12 z silnikami elektrycznymi

Lamborghini Revuelto to najnowszy super-samochód od włoskiego producenta, który...

OnePlus 11 Limited Jupiter Rock Edition – limitowana edycja dla estetów i miłośników technologii

OnePlus, znany producent urządzeń mobilnych, nie przestaje zaskakiwać swoich...

GeneralTG.com Opinie: Zarabiaj na handlu energią?

Ponieważ jesteśmy bardzo uzależnieni od źródeł energii, zapotrzebowanie na...

LiteGraphs.com Opinie: Czym różni się ta platforma maklerska?

LiteGraphs to nowe, innowacyjne narzędzie handlowe, które daje inwestorom...

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...
0
Would love your thoughts, please comment.x