Google sprawdzi czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Bardzo często słyszy się o kolejnych wyciekach haseł do internetu. I choć wiele znanych portali niejednokrotnie było atakowanych przez hakerów, to nigdy nie mogliśmy mieć 100% pewności, czy nasze hasło również zostało przejęte. Teraz Google sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci i czy powinieneś zmienić je na nowe.

Większość osób dla swojej wygody decyduje się na stosowanie jednego hasła, czy loginu do logowania we wszystkie miejsca w internecie. Takie działanie jednak sprawia, że w przypadku wycieku naszych danych z jednego serwisu, ktoś może otrzymać dostęp do wszystkich naszych usług. Oczywiście najłatwiejszą metodą, aby temu zaradzić będzie stosowanie różnych haseł w każdym serwisie. Problemem może okazać się jednak zapamiętanie ich wszystkich, a następnie dopieranie ich odpowiednio do aktualnych potrzeb logowania. Dlatego też warto zastanowić się nad korzystaniem z menadżerów haseł. Na przykład przeglądarka Google Chrom oferuje nam taką możliwość. Przy rejestrowaniu konta lub przy pierwszym logowaniu zapyta nas o to, czy wpisywane dane logowania mają zostać zapisane na koncie Google w menadżerze haseł.

Google sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Jeśli boisz się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Google wdrożył do swoich usług kolejną nowość. Jest to mechanizm, który informuje użytkowników o tym, że ich loginy i hasła wykorzystywanie do logowania zostały wykradzione. Jesteście ciekawi czy ktoś ma dostęp do Waszych haseł? Możecie to sprawdzić, korzystając z narzędzia na stronie passwords.google.com. Rozwiązanie to niedługo pojawi się również bezpośrednio w przeglądarce Chrome.

Google sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Jak działa to narzędzie? Po zalogowaniu na konto Google mechanizm sprawdza nasze hasła i informuje nas o tym, które z nich zostały przejęte. Dodatkowo wskazuje nam, ile haseł wykorzystywaliśmy wielokrotnie, oraz które nasze hasła mają za słabą moc.

Warto co jakiś czas kontrolować nasze hasła przy wykorzystaniu nowego narzędzia od Google. To pozwoli nam na szybkie reagowanie oraz ustawianie nowych, bezpiecznych haseł. O bezpieczeństwo w internecie warto dbać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x