More

  Gry – ciekawy sposób na nudę

  Niemal każdy z nas ma odmienne preferencje i ulubione sposoby na spędzanie wolnego czasu. Nie ulega jednak wątpliwości, że coraz więcej osób zasila społeczność graczy – dziś grają bowiem prawie wszyscy. Niebagatelna w tym rola internetu, który zwiększył dostępność i możliwości wielu produkcji – w tym także mobilnych. Sporą rolę odegrał także rozwój technologiczny, który wyniósł współczesne gry do ranki niemal interaktywnych arcydzieł. Tego rodzaje produkcje potrafią przykuć nas na długie godziny fabułą, nauczyć czegoś nowego czy pozwolić na rywalizację ze znajomymi.

  Czego uczą nas gry?

  Czas spędzony w grach komputerowych czy mobilnych – wbrew powszechnemu stereotypowi – nie musi być czasem straconym. Na rynku oczywiście pojawia się wiele typowych pożeraczy czasu – wciąż jednak bez problemu trafić możemy na produkcje wartościowe, które na przykład zwiększą naszą wiedzę lub poprawią umiejętności. Przykładem mogą być tutaj chociażby gry logiczne i przygodowe, które zmuszają nas do główkowania i łączenia faktów. Inne gry z kolei uczą nas chociażby historii – na rynku znajdziemy bowiem wiele tytułów, które osadzone są w historycznych realiach (od prehistorii po czasy nowożytne). Koronnym przykładem pożyteczności gier mogą być natomiast tytuły strategiczne – symulatory zarządzania państwem, fabryką, parkiem rozrywki czy studiem deweloperskim. Każdy z nich uczy nas branży, odpowiedniego podejścia, logicznego myślenia i przyjmowania skutków swoich decyzji. Wiele gier to tak naprawdę ogromne bazy danych i wiadomości, które przyswajać możemy w dowolnym tempie. Nie warto jednak ukrywać, że gry włączamy głównie dla rozrywki i ogromna w tym rola internetu, który dziś pozwala na czerpanie przyjemności z rozgrywek za pośrednictwem sieci.

  Gry przez internet – zmierz się z całym światem

  Rozwój sieci internetowej przyniósł prawdziwą rewolucję także dla branży wirtualnej rozrywki. Od wielu już lat możemy się zmierzyć z innymi graczami z całego świata za pośrednictwem właśnie globalnej sieci. Gry online to dziś jedna z najchętniej wybieranych form rozrywki na całym globie. Gry online pozwalają nam sprawdzić się między innymi na wirtualnych polach bitwy, boiskach, szachownicach czy torach wyścigowych. Gra przez internet to także domena nowoczesnych gier mobilnych, które znaleźć można w pamięci wewnętrznej niemal każdego smartfona – z tych z kolei korzystają zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli w każdym wieku. Jaka przyszłość czeka gry? Już teraz widać, że coraz odważniej wkraczają one w naszą rzeczywistość (w postaci chociażby VR czy gier pokroju Pokemon Go). W przyszłości prawdopodobnie twórcy pójdą jeszcze bardziej w stronę szeroko pojętej immersji, która zwiększy doznania graczy. Na pewno jest na co czekać!

  Artykuł powstał we współpracy ze Spokeo

  Nowe