More

  Hogwarts Legacy w końcu z datą premiery na 2022 rok

  Harry Potter to jedna z najsilniejszych marek w branży rozrywkowej. Do dzisiaj nikomu nie udało się przebić kasowego hitu J.K. Rowling, jeśli chodzi o sprzedaż książek, a adaptacja filmowa dopiero niedawno ustąpiła miejsca gigantycznemu Marvel Cinematic Universe. Wydawać by się mogło, że wszystko, co związane z tą marką, zamienia się w złoto. Niestety gry komputerowe zostały potraktowane, łagodnie mówiąc, jak zabawki dla dzieci. Zrobiono je, ale nie zwrócono uwagi na to, czy pod względem jakości zbliżają się do pierwowzoru.

  Gry pojawiały się równolegle z filmami i zbierały głównie bardzo złe recenzje, a finałowe części, zamiast oddać dramatyzm finału tej fantastycznej historii, zbudzały politowanie graczy. Stało się tak dlatego, że produkcję powierzano mniejszym, niedoświadczonym studiom, które nie otrzymywały, ani odpowiednich funduszy, ani technologii, żeby stworzyć grę, która spełni wygórowane oczekiwania fanów. Można nawet stwierdzić, że niewielkie studio tworzące gry na kasyno online potrafiłoby stworzyć coś lepszego niż to, co oddano jako finał historii. To wszystko ma się zmienić za sprawą nowej gry — Hogwarts Legacy ma mieć premierę jeszcze w tym roku i zanosi się na to, że fani świata Harry’ego Pottera w końcu doczekają się godnej gry osadzonej w ich ukochanym uniwersum.

  Dlaczego tym razem ma być inaczej?

  Co ciekawe, grę produkuje studio, które nie ma na koncie długiej listy niezwykle popularnych tytułów, ale raczej skupia się na tworzeniu „filmówek”. Dlatego malkontenci nadal boją się, że produkcja, która zapowiada się tak dobrze, po premierze może okazać się zwykłym średniakiem. Tego do końca nigdy nie można być pewnym, co pokazała premiera rodzimego Cyberpunk 2077, ale po tym, co pokazano do tej pory, można być dobrej myśli.

  Gra doczekała się już całej serii prezentacji, na których widać, że Hogwarts Legacy będzie czymś całkowicie nowym, a odejście od bezpośrednich adaptacji filmowych może wyjść jej na dobre, bo twórcy dostaną swobodę tworzenia, co z pewnością przełoży się na lepszy gameplay.

  Nie milkną zachwyty nad oprawą audiowizualną, która została opracowana z należytym pietyzmem i zachowaniem zgodności z kanonem. Dzięki temu ta gra stanie się prawdziwą ucztą dla każdego fana tego uniwersum, a tych jak wiadomo, nie brakuje. Pozostaje jedynie uwierzyć na słowo, że zapowiedzi nie zostały podrasowane dla potrzeb marketingowych i sama gra rzeczywiście będzie się tak wyśmienicie prezentować.

  Charakterystyka gry

  Dziedzictwo Hogwartu to trzecioosobowa gra akcji osadzona w świecie Harry’ego Pottera. Twórcy wyraźnie zaznaczają, że historia będzie miała miejsce w XIX wieku, czym odcinają się od lat nauki Harry’ego i przyjaciół. Kto wie, może prędzej uda się natknąć na starsze postaci z książek lub te, które pojawiają się w najnowszych filmach tego uniwersum (Fantastyczne Zwierzęta). Gracz wcieli się w młodego czarodzieja lub (do wyboru) czarodziejkę i zostanie wysłany do Hogwartu, gdzie rozpocznie naukę magii i czarodziejstwa.

  Jak to w takich produkcjach bywa, w wyniku zbiegów okoliczności oraz niecodziennych umiejętności, które posiada, zostanie zamieszany w konflikt pomiędzy najpotężniejszymi frakcjami w tamtejszym świecie.

  Sama rozgrywka nie będzie od samego początku przepełniona akcją. Gra pozwoli na rozwój swojego bohatera. Ten będzie uczestniczył w lekcjach na doskonale znanych zajęciach z zielarstwa, warzenia eliksirów, czy obrony przed czarną magią. Całość zostanie zaprezentowana w formie popularnych gier RPG, gdzie gracz rozwija swojego protagonistę i może ukierunkować go w konkretne strony rozwoju. Oczywiście nie zabraknie także podziału na cztery domy, do których można dołączyć. Dzięki odejściu od oryginalnej historii twórcy otrzymali ogromną swobodę tworzenia postaci i jej dziejów, co z jednej strony daje szansę zaskoczenia odbiorcy, a z drugiej wzbudza lęk, że twórcy nie podźwigną tej historii.

  Pomimo tego, że twórcy regularnie od czasu do czasu raczą swoich odbiorców jakimś materiałem lub screenshotem z rozgrywki, nadal bardzo mało wiadomo, jak rzeczywiście będzie prezentowała się rozgrywka. Do tej pory wszystko wygląda wyśmienicie, ale nie wiadomo, czy tak będzie wyglądała cała gra. Potencjał jest ogromny, ale im wyższe oczekiwania graczy, tym trudniej im sprostać

  Czy warto czekać na Hogwarts Legacy?

  Zdecydowanie warto czekać na każdą produkcję, która prezentuje się tak dobrze. Pomimo wielu niewiadomych ciążących nad tą grą, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które każą sądzić, że tym razem Avalanche Studios przygotowało swoim graczom najlepszą produkcję w swoim portfolio. Opowiada się za tym przede wszystkim data premiery. Pierwsze zwiastuny pojawiły się w połowie 2020 roku, co każe sądzić, że twórcy pracują nad grą już od co najmniej trzech lat, co uważa się za czas produkcji tytułów z najwyższej półki.

  Drugim argumentem przemawiającym za odpowiednią jakością tej gry jest uwzględnienie Hogwarts Legacy w promocji PlayStation 5. Japońskiemu koncernowi można wiele zarzucić, ale jeśli bierze udział w promocji jakiejś gry, to gracze mają pewność, że zapewni ponadprzeciętną jakość.

  Ostatnim argumentem będą najnowsze gameplaye, które bardzo pozytywnie nastrajają do przeniesienia się w magiczny świat Harry’ego Pottera. Duża zasługa w tym firmy Sony i ich prezentacji na jednym ze State of Play, gdzie pokazano kilkunastominutową  prezentację rozgrywki, która przedstawia ją od naprawdę dobrej strony. Nie pozostaje nic innego, jak poczekać na rezultat, który z każdym kolejnym miesiącem i zapowiedzią wydaje się czymś jeszcze bardziej interesującym.

  Nowe