More

  Hosting serwerów – jak działa i kiedy jest niezbędny?

  Prowadzisz własną firmę i chcesz stworzyć funkcjonalną stronę internetową? A może planujesz wykonanie bezpiecznej kopii zapasowej z wykorzystaniem wirtualnego serwera? Sprawdź na jakich zasadach funkcjonują hostingi serwerów i dlaczego warto inwestować tylko w sprawdzone rozwiązania.

   Sprawnie działająca strona internetowa zagwarantuje Ci stały napływ nowych klientów. Na tym etapie koniecznie wybierz sprawdzony hosting serwerów, który będzie podstawą dla sklepu online lub firmowej strony www. Jeśli wybierzesz polecany i znany hosting serwerowy, Twoja strona będzie sprawnie działać przez całą dobę. Sprawdź, jak wybrać najlepszy hosting dla swojej strony w sieci i przekonaj się, że warto.

  Hosting serwerów – co warto wiedzieć na ten temat?

  Według definicji hosting to nic innego, jak usługi dzierżawy przestrzeni dyskowych, łącza internetowego oraz mocy obliczeniowej komputerów. Takie opcje wybierane są najczęściej przez osoby chcące prowadzić własny serwis internetowy lub mieć dostęp do indywidualnej poczty e-mail. Dobrym przykładem firm zajmujących się hostingiem stron internetowych jest Progreso. Przedsiębiorstwo udostępnia przestrzenie dyskowe dla stron www
  w atrakcyjnych cenach i na banalnych zasadach współpracy. Jeśli nie masz pewności, że właśnie taki hosting chcesz wybrać, przetestujesz go przez 30 dni za darmo!

  Jak działa hosting serwerów? Krok po kroku

  Zasada działania hostingu serwera jest bardzo prosta. Wystarczy, że wykupisz usługę w firmie zajmującej się udostępnianiem przestrzeni dyskowych na serwerach np. progreso.pl. Dostawca usług hostingowych dysponuje niezawodnymi serwerami, na których przechowywane będą wszelkie pliki potrzebne do poprawnego funkcjonowania strony internetowej. Im lepszej jakości hosting serwerów, tym sprawniej działa portal w sieci. Ze względu na rodzaje, hosting serwerów dzielimy na:

  • współdzielony, czyli taki, gdzie z zasoby serwerowe są rozdysponowane na określoną z góry liczbę klientów;
  • VPS – to prywatny serwer, na jakim otrzymasz pełen dostęp do zasobów, wirtualnej maszyny oraz możesz skonfigurować serwer pod dowolnie wybrany projekt;
  • hybrydowy – jest to lepszy wariant serwera VPS, administrowany przez specjalistów z gwarantowanymi zasobami, możliwością konfiguracji ale nie wymaga samodzielnej pracy z utrzymaniem;
  • dedykowany – to rodzaj serwera, gdzie jako klient otrzymasz do dyspozycji konkretną maszynę, czyli dzierżawisz specjalistyczny sprzęt obsługujący Twój dowolnie wybrany projekt np. portal aukcyjny.

  Wymagasz maksimum wydajności od hostingu serwera i chcesz mieć możliwość 100% konfiguracji maszyny? W takim razie postaw na serwer hybrydowy. W większości przypadków wystarczające są jednak hostingi współdzielone, które oferują dobry stosunek ceny do jakości usługi.

  Taką zależnością może poszczycić się między innymi firma progreso.pl. Kiedy wybierasz hosting dla siebie, zwróć uwagę tylko na typ wykorzystywanych przez dostawcę dysków, procesory i pamięci RAM, wersję PHP oraz silniki do pamięci cache. To wystarczy, abyś wybrał jak najlepszy hosting serwerów dla siebie i uruchomił swoją stronę internetową lub inny projekt. Pamiętaj, że właściwy wybór hostingu to kluczowa kwestia wpływająca na funkcjonowanie każdego portalu internetowego oraz bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych.

  Nowe