Huawei MatePad Paper – pierwszy czytnik e-booków

Jedną z kilku nowości rynkowych Huawei jest między innymi czytnik e-booków MatePad Paper. To ciekawe urządzenie zainteresowało nas na tyle, że postanowiliśmy się przyjrzeć mu bliżej. Jak wygląda jego charakterystyka i specyfikacja?

Czynnik e-booków, jak zapewne wiecie, jest to urządzenie posiadające monochromatyczny ekran wykonany w technologii E Ink. To właśnie ona sprawia, że wyświetlana treść tekstowa jest bardziej przyjazna dla oczu, ale także zmniejsza zużycie energii, co przekłada się na długą pracę na baterii. Jednak aktualnie gama urządzeń jest zdecydowanie większa. Dostępne są już czytniki z kolorowym e-inkiem. Inną alternatywą są mające system, taki jak w telefonach, czy też jak Huawei MatePad Paper umożliwiają również wprowadzanie treści.

Zaletą Huawei MatePad Paper jest platforma Harmony OS 2, która zapewnia doświadczenie podobne jak w przypadku telefonów czy tabletów. Użytkownik nie musi przyzwyczajać się do typowo czytnikowego interfejsu, a większość funkcji jest intuicyjna

Huawei MateBook Paper – parametry?

Huawei MatePad Paper wyposażono w monochromatyczny 10,3 calowy dotykowy ekran E Ink Carta HD. Doczekał się rozdzielczości 1872 x 1404 px (272 ppi). Środek to chipset Kirin 820E z 4 GB pamięcią RAM i 64 GB pamięci masowej. Dodatkowo znajdziemy tu Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.2 BLE.

Niestety pamięć wbudowanej to 50GB, której nie można rozszerzyć, Jednak spokojnie zmieści się tu sporo e-książek, czy też plików PDF i dokumentów biurowych, miejsce znajdą również audiobooki oraz notatki audio.

Huawei MatePad Paper zastosowanie znajdzie na pewno w pracy lub na uczelni na przykład do e-notatek. Szybką pracę zapewni piórko, które producent dołączył do zestawu. Według zapewnień nie poczujemy zbytniej różnicy pisząc w e-booku, czy też na zwykłym papierze.

Funkcja rozpoznawania pisma odręcznego jest także warta uwagi, gdyż nie ma trudności z odczytaniem nawet tych większych bazgrołów. Tym bardziej, że na początku użytkowania potrafimy mieć spore problemy z pismem.

Huawei MatePad Paper jest cięższy od konkurencyjnych e-booków. Mimo że 360 gramów da się wyczuć to nie wpływa to w żaden sposób na ogólne użytkowanie. /zwykłe, grube książki potrafią ważyć sporo więcej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Przestrzeń naładowana technologią: Kreatywna inicjatywa Techie’s Space

Polska firma informatyczna Codete postawiła sobie ambitny cel -...

Niezbędne akcesoria do plotera drukująco-tnącego

Plotery drukująco-tnące to wszechstronne urządzenia, które umożliwiają zarówno drukowanie,...

Kilka faktów o bonusach i graniu w kasynach

Poznaj kilka faktów o kasynach online, o których nigdy...

Jakie elementy powinna posiadać najlepsza strona internetowa?

Najlepsza strona internetowa to taka, która jest optymalnie użyteczna...

Nowe trendy w systemach kontroli dostępu

Sektor bezpieczeństwa stopniowo przechodzi na szerszą gamę produktów i...
0
Would love your thoughts, please comment.x