fot. Instagram @The Weeknd

Wielu artystów chciałby otrzymać możliwość zagrania koncertu w przerwie finału rozgrywek NFL. Jednak nie każdy będzie mieć taką okazję. W tym roku z zaszczytu mógł cieszyć się The Weeknd, który nie tylko wyłożył sporą sumę z własnej kieszeni, ale i do występu szykował się ponad 250 godzin! Czy było warto?

Tegoroczne najważniejsze wydarzenie sportowe w USA niestety ze względu na pandemię nie mogło odbyć się na tradycyjnych zasadach. Trybuny Raymond James Stadium na Florydzie w związku z obostrzeniami mogły zostać zapełnione tylko w części. Przez to na stadionie pojawiło się niecałe 25 tysięcy widzów. Pod znakiem zapytania stał też tradycyjny muzyczny występ, który odbywa się zawsze w trakcie Super Bowl, który przypadł kanadyjskiemu wokaliście The Weeknd.

Jak wyglądały przygotowania i ile kosztował koncert?

Ze względu na pandemię scena na Super Bowl po raz pierwszy została umieszczona na trybunach. Fani przyzwyczajeni do sceny zlokalizowanej na płycie boiska obawiali się, że może to negatywnie wpłynąć na wygląd i jakość występu. Wokalista poświęcił jednak ponad 250 godzin na przygotowania oraz próby do koncertu. W dodatku, jak donosi BBC, wydał na to, co najmniej 7 milionów dolarów! Wszystko wskazuje na to, że było warto. Nagranie z jego występu podbija internet, a po kilku godzinach trafiło na YouTubie na topowe pozycje karty na czasie.

Jeden z najlepszych koncertów podczas Super Bowl

Koncert został bardzo pozytywnie odebrany przez wiele znanych osobistości oraz dziennikarzy na całym świecie. Artysta razem z chórem i instrumentalistami wykonał swoje największe przeboje. Występ rozpoczął od Call Out My Name. Następnie zagrał utwory: Starboy, The Hills, Can’t Feel My Face, I Feel It Coming, Save Your Tears, Earned It oraz House Of Ballons. Nie zabrakło też jego najpopularniejszego hitu Blinding Lights, którym zakończył swój występ razem z wielką grupą tancerzy na płycie boiska.

Przy okazji muzyk promował swoją międzynarodową trasę koncertową pod hasłem „The After Hours Tour”. W planie ma między innymi występ w Krakowie, który odbędzie się 7.11.2022.

Źródło: BBC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments