Instagram prosi swoich użytkowników by zrobili sobie przerwę

0
2616
Facebook dla początkujących

Instagram proponuje swoim użytkownikom by przestali scrollować ciągle idealne zdjęcia w aplikacji oraz by przestali oglądać stories i rolki. Chodzi o to, by zrobili sobie przerwę od social mediów. „Take a break” ma zniechęcić nas do korzystania z aplikacji.

Funkcja Take a Break jest już dostępna w Polsce. Jak działa? Jest to rozszerzenie narzędzi, które służą do zarządzania czasem spędzanym w aplikacji. Funkcja ta powstała po to, by pomóc użytkownikom podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące ich czasu. Duża ilość społeczeństwa nie potrafi żyć bez telefonu, a naprawdę warto jest się na chwilę od niego odkleić. Właśnie takie zadanie ma „Take a Break”.

Zrób sobie przerwę

Jeśli będziemy przeglądać Instagrama przez dłuższy czas, aplikacja poprosi nas o zrobienie sobie przerwy. Zaproponuje również ustawienie przypomnień, aby użytkownik zawsze pamiętał o robieniu przerw. Pokaże również jak oderwać się od sieci i zrelaksować.

Funkcja „Take a Break” jest stworzona z myślą o nastoletnich użytkownikach aplikacji, ale sądzę, że każdy powinien z niej skorzystać. Nie jest to również jedyne narzędzie Instagrama do kontrolowania, tego ile czasu korzystamy z aplikacji. Inną z nich jest Daily Limit. Działa na zasadzie ustawienia przez nas maksymalnej liczby minut, jaką spędzimy na przeglądaniu treści w całym dniu, a po jego wykorzystaniu pojawi się komunikat o tym, że powinniśmy zająć się czymś pożyteczniejszym.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj