Instagram prosi swoich użytkowników by zrobili sobie przerwę

Instagram proponuje swoim użytkownikom by przestali scrollować ciągle idealne zdjęcia w aplikacji oraz by przestali oglądać stories i rolki. Chodzi o to, by zrobili sobie przerwę od social mediów. „Take a break” ma zniechęcić nas do korzystania z aplikacji.

Funkcja Take a Break jest już dostępna w Polsce. Jak działa? Jest to rozszerzenie narzędzi, które służą do zarządzania czasem spędzanym w aplikacji. Funkcja ta powstała po to, by pomóc użytkownikom podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące ich czasu. Duża ilość społeczeństwa nie potrafi żyć bez telefonu, a naprawdę warto jest się na chwilę od niego odkleić. Właśnie takie zadanie ma „Take a Break”.

Zrób sobie przerwę

Jeśli będziemy przeglądać Instagrama przez dłuższy czas, aplikacja poprosi nas o zrobienie sobie przerwy. Zaproponuje również ustawienie przypomnień, aby użytkownik zawsze pamiętał o robieniu przerw. Pokaże również jak oderwać się od sieci i zrelaksować.

Funkcja „Take a Break” jest stworzona z myślą o nastoletnich użytkownikach aplikacji, ale sądzę, że każdy powinien z niej skorzystać. Nie jest to również jedyne narzędzie Instagrama do kontrolowania, tego ile czasu korzystamy z aplikacji. Inną z nich jest Daily Limit. Działa na zasadzie ustawienia przez nas maksymalnej liczby minut, jaką spędzimy na przeglądaniu treści w całym dniu, a po jego wykorzystaniu pojawi się komunikat o tym, że powinniśmy zająć się czymś pożyteczniejszym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x