More

  Intel prezentuje 11 generację urządzeń NUC opartych o procesory Tiger Lake-U

  Urządzenie Intel NUC to wysokowydajne jednostki zamknięte w małych obudowach służące głównie do rozrywki multimedialnej. Niestety oparte są na laptopowych komponentach, przez co pole manewru przy ewentualnej podmianie sprzętu kończy się na pamięciach RAM oraz dyskach.

  Nowa generacja urządzeń NUC jest oparta o 10nm procesory Intel® Tiger Lake-U. Zależnie od wybranego modelu urządzenia będą wyposażone w procesory od i3-1115G4 do i7-1165G7. Przedstawione modele to:

  • Intel NUC 11 Performance Panther Canyon
  • Intel NUC 11 Enthusiast Phantom Canyon
  • Intel NUC 11 Pro Tiger Canyon
  • Intel NUC 11 Compute Element

  Produkty NUC są dostępne w 4 różnych rodzajach obudów, każda z nich charakteryzuje się inną ilością portów I/O czy miejscem na dodatkowe 2.5-calowe dyski. Każda z nich natomiast ma na swoim pokładzie złącze Thunderbolt 4 obsługujące obraz wyjściowy 8K przy 60Hz.

  Topowy model Intel® NUC 11 Extreme Mini PC (Panther Cayon NUC11PHBi7) ma być wyposażony w kartę RTX 2060 posiadając łączne TDP w wysokości 150W. Dodatkowo przychodzić ma z pamięcią Intel® Optane H10 oraz 16GB pamięci DDR4. Każde z urządzeń ma posiadać 3-letnią gwarancję, ceny natomiast nie zostały ujawnione.

  Źródło: Videocardz

  Nowe