More

  iPhone 15 Pro vs iPhone 16 Pro – zobacz flagowce obok siebie!

  iPhone 16 Pro ma zadebiutować we wrześniu 2024 roku i chociaż oficjalna cena nie została jeszcze potwierdzona, spodziewamy się, że Apple postara się utrzymać podobny poziom cenowy. Wzrost cen komponentów może jednak spowodować niewielką podwyżkę.

  iPhone 15 Pro vs iPhone 16 Pro

  iPhone 15 Pro wprowadził znaczące zmiany w designie, w tym tytanową ramkę, która zmniejszyła wagę telefonu i zwiększyła jego wytrzymałość. Dodano także nowy przycisk Akcji, który można konfigurować do różnych skrótów.

  iPhone 16 Pro ma zachować tytanową ramkę i zaoferuje nowy przycisk Capture, który ułatwi robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Plotki sugerują również możliwość wprowadzenia przycisków pojemnościowych, które zastąpią tradycyjne przyciski fizyczne.

  Zobacz też: iPhone 16 Pro Max z najlepszym aparatem w historii Apple

  iphone 15 pro vs iphone 16 pro
  fot. Majin Bu / X

  15 Pro ma wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala z jasnością sięgającą 2000 nitów. Z kolei 16 Pro ma być wyposażony w większy ekran o przekątnej 6,3 cala, ma także korzystać z bardziej energooszczędnej technologii wyświetlacza od Samsunga.

  16 Pro najprawdopodobniej przejmie obiektywy z iPhone 15 Pro Max, umożliwiając dzięki temu 5x zoom optyczny. Możliwe jest także, że ultraszerokokątny obiektyw zostanie uzbrojony w większą matrycę 48 MP.

  Zobacz też: iPhone 14 vs iPhone 15. Czy warto zmienić?

  iphone 15 pro vs iphone 16 pro
  fot. Majin Bu / X

  16-tka Pro ma zadebiutować z procesorem A18, który ma oferować 10% wzrost wydajności w porównaniu do A17 Pro. Nowy procesor, zbudowany w technologii 3-nanometrowej, ma zapewnić jeszcze lepszą efektywność energetyczną.

  Nowy iPhone może otrzymać również nieco większą baterię, co w połączeniu z bardziej energooszczędnym procesorem A18 przełoży się na jeszcze lepszy czas pracy. Dodatkowo mówi się o  zwiększeniu prędkości ładowania przewodowego poza obecne 20 W oraz ulepszeniu systemu ładowania bezprzewodowego MagSafe.

  Zobacz też: W czerwcu rusza produkcja ekranów iPhone 16

  iphone 15 pro vs iphone 16 pro
  fot. Majin Bu / X
  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe