To zaczyna być plagą. Kolejny telefon wybuch podczas ładowania. Jaki?

Ładowanie telefonu to czynność, którą wykonujemy niemalże automatycznie. Większość z nas nie waha się przed zostawieniem swojego smartfona podłączonego do prądu na całą noc. Nikt się nie spodziewa też tego, że rano może zastać, zamiast urządzenia, jego zgliszcza. A jednak tak się stało.

iPhone wybuchł podczas ładowania

Niestety zjawisko, jakie opisujemy, czyli po prostu wybuchające smartfony jest dość powszechne. Zazwyczaj dochodzi do awarii w przypadku starych wysłużonych akumulatorów, lub takich, w których wcześniej doszło do jakiejś usterki. Jednak jej wykrycie nie jest wcale proste dla zwykłego użytkownika.

Co więcej, ten problem nie dotyczy tylko poszczególnego modelu, lub też firmy, z której pochodzi dane urządzenie. Do tej pory słyszeliśmy już o przypadkach, gdzie zapalił się Samsung czy też Xiaomi. Teraz z problemem zmierzyła się kolejna marka. Tym razem chodzi o Apple.

Jak doszło do zdarzenia?

Cała sytuacja miała miejsce kilka dni temu w gminie Green Township w stanie Ohio. Po skończonym dniu wszyscy domownicy udali się na spoczynek. Jednak zanim znaleźli się w swoich łóżkach, jeden z nich zostawił na blacie, w kuchni, ładującego się iPhone’a 4. Niby zwykła, codzienna czynność, a jednak tym razem stało się coś niestandardowego.

Gdy rodzina wstała kolejnego dnia rano, zamiast w pełni naładowanego telefonu zobaczyli na szafce zgliszcza spalonego smartfona. Wszystko zarejestrowane zostało przez domową kamerę.

Całe szczęście, w nieszczęściu, ogień nie był na tyle duży, aby rozprzestrzenić się na inne przedmioty znajdujące się w kuchni. Jednak niezaprzeczalnie sytuacja wyglądała niebezpiecznie.

Photo by: Brian Leisgang

Pojawia się tu pytanie, w jaki sposób doszło do samozapłonu? Jak możemy wywnioskować ze zdjęcia, punktem zapalnym był akumulator. Możemy się jedynie domyślać, że jego żywotność dobiegała końca. iPhone 4 to model, który swoją premierę miał 12 lat temu.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...

Amazon wprowadza abonament na leki na receptę: RxPass

Amazon wprowadza nowy program abonamentowy, dzięki któremu klienci Prime...

Gorsza wydajność dysku SSD w nowych modelach MacBooków Pro z M2 od M1

Najnowszy 14-calowy MacBook Pro oparty na procesorze M2 ma...
0
Would love your thoughts, please comment.x