Jak przebiega proces pozycjonowania strony internetowej?

Pozycjonowanie stron internetowych to złożony i długotrwały proces. Najczęściej rozpoczyna się go od audytu, czyli szczegółowej analizy strony WWW, która ma zostać poddana pozycjonowaniu, tak by w efekcie zająć jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwarek internetowych. Później przystępuje się do optymalizacji strony. To najważniejszy etap – modyfikowanie kodu oraz treści strony. To właśnie te czynności w dużej mierze odpowiadają za skuteczność pozycjonowania.

Pozycjonowanie stron WWW. Dlaczego widoczność strony w TOP10 jest tak ważna?

Statystyki pokazują, że użytkownicy bardzo rzadko sprawdzają drugą stronę wyników wyszukiwania Google, zwykle interesuje ich pierwsza strona, a nawet tylko trzy pierwsze wyniki. Jeśli witryna znajduje się w tym przedziale, to daj jej to ogromną przewagę nad konkurencją. Jak więc uzyskać najwyższą pozycję w Google? W tym celu należy przeprowadzić pozycjonowanie strony internetowej. Pozycjonowanie wymaga optymalizacji, czyli czynności mających na celu wprowadzenie zmian w kodzie i treści witryny.

Optymalizacja kodu HTML

Podczas optymalizacji kodu źródłowego dokonywane są takie czynności, jak:

  • optymalizacja struktury witryny tak, aby była przyjazna SEO,
  • zadbanie o odpowiednie metatagi, opisy description, tytuły itp.,
  • poprawienie struktury nagłówków (znaczniki od h1 do h6),
  • sprawdzenie linków wewnętrznych.

Jeśli strona zostanie poprawnie zoptymalizowana pod kątem kodu, algorytmy Googla, wchodzące na stronę, będą jej bardziej przychylne. To z kolei przyczyni się do szybszych efektów pozycjonowania.

Optymalizacja treści, czyli SEO-copywriting

Dobra jakość treści jest niezbędna podczas procesu pozycjonowania. Dlatego tak ważne jest właściwe dobranie słów kluczowych i uwzględnienie ich, w odpowiedniej liczbie i miejscu w tekstach na poszczególnych podstronach. Najważniejsza zasada przy redagowaniu tekstów na stronie – pisanie pod użytkownika, a nie pod Google’a. Teksty mają być unikalne i wartościowe, tak by użytkownik przeczytał je z chęcią od początku do końca.

Treści na stronę można przygotować samodzielnie, ale z pewnością korzystniejszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego zadania copywriterom, którzy dokładnie wiedzą, jakich słów, w jakiej liczbie użyć, by tekst nie wyglądał sztucznie, zaciekawił odbiorcę i w konsekwencji skłonił go do kupna towaru lub do nawiązania współpracy.

Podczas pozycjonowania stron WWW bardzo ważne jest, by dobrać optymalne i skuteczne metody działania ze szczególnym uwzględnieniem działań rekomendowanych przez Google. Po ich wdrożeniu należy obserwować efekty, a w razie potrzeby modyfikować strategię działania. Na końcu klientowi przekazywany jest raport z działań oraz osiągniętych wyników. Tak w dużym uproszczeniu wygląda proces pozycjonowania.

Pozycjonowanie stron jest dość skomplikowanym procesem i wymaga objęcia strategii, pewnego planu, dzięki któremu klient otrzyma takie efekty, jakie zakładał na początku współpracy. Wszystkie czynności związane z SEO wymagają wiedzy i umiejętności, dlatego należy zadbać, aby powierzyć je specjalistom. Takie wsparcie otrzyma się tylko od sprawdzonej i godnej zaufania agencji SEO.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x