More

  Jak zdobyć like na insta – czy jest to trudne?

  Instagram jest popularnym, drugim, największym po facebooku medium społecznościowym. Największy ruch jest generowany na nim z urządzeń mobilnych. Użytkownicy instagrama w dużej części, są zaangażowanymi, kupującymi, dorosłymi konsumentami. Marki często wykorzystują ten fakt i wchodzą we współpracę z influencerami, którzy zgromadzili wokół siebie społeczność i są w stanie zaprezentować jej produkty.

  Co dają lajki na insta?

  Lajki na instagramie pokazują zaangażowaną społeczność, gotową reagować na udostępniane na profilu zdjęcia i opisy. Stanowią o jakości profilu. Jeśli konto ma dużo obserwujących, a mało lajków pod postami, znaczy to, że coś poszło nie tak. Im więcej polubień tym post dociera do większej ilości jeszcze obcych osób i w ten sposób zwiększa się ekspozycja profilu, a to przekłada się na dotarcie do nowych ludzi i przekonwertowanie ich na twoich zaangażowanych odbiorców. To taka kula śniegowa – więcej lajków daje więcej lajków i większą popularność. Jak mieć więcej like na instagramie?

  Regularne publikowanie treści

  Musisz przyzwyczaić fanów do tego, że jesteś w sieci i że warto lajkować twoje zdjęcia. Bardzo ważne jest właśnie dla tego systematyczne dodawanie estetycznych zdjęć z ciekawymi opisami. Jak mieć dużo like na insta? Przyzwyczaj swoich followersów, że publikujesz i pozwól im, aby wyrobili w sobie nawyk zostawiania reakcji pod twoimi postami. Jeden post na tydzień to stanowczo zbyt mało. Jeśli chcesz mieć dużo lajków na insta, nie możesz wypadać z trendów. Musisz publikować co najmniej od trzech do pięciu fotografi tygodniowo.

  Ważne jest również, aby nie publikować za dużo. Co za dużo, to nie zdrowo. Raczej nie polecamy publikowania kilku, czy kilkudziesięciu fotografii w jednym dniu. Takie działania, wcale nie pomogą, a mogą jedynie zaszkodzić Twojemu profilowi. Nie jest to odpowiedzią jak zdobyć lajki na Instagramie, bo po pierwsze i tak duża część z tych kilkunastu postów wcale nie wyświetli się na tablicach Twoich fanów, więc nie zostawią pod nimi lajka. Po drugie możesz trafić w ich głowie do szufladki spamer i zwyczajnie stracić ich zaangażowanie, które mozolnie budowałeś.

  Aby zdobyć dużo lajków, warto pamiętać, że z analiz wynika, iż najlepszymi godzinami na dodawanie wpisów na instagramie są: 10:00; 12:00 i 20:00. Jeśli chodzi o najlepsze dni tygodnia, to z analiz wynika, że są to poniedziałek, środa i czwartek.

  Jak robić dobre zdjęcia?

  Dobrze więc już wiesz jak ważne jest regularne publikowanie, w zdobywaniu lajków na insta.  Jednak jeśli będziesz regularnie publikował słabej jakości zdjęcia, to nie zdobędziesz dużo lajków. Instagram to przede wszystkim właśnie obraz. I to na nim należy się skupić. Musisz mieć pomysł na konto i publikować spójne treści.

  Powinieneś zadbać o:

  • Światło – zdjęcia nie powinny być prześwietlone – najlepiej wybierać miejsca równomiernie zacienione, ale jasne.
  • Kompozycje – zdjęcie powinno być schludne i estetyczne – warto zadbać o czystość kadru i zapoznać się z zagadnieniem trójpodziału w fotografii.
  • Ostrość pierwszego planu – zdjęcie nie powinno być rozmazane.
  • Kolorystykę – dobrze by było, gdyby była spójna z resztą twojego profilu.

  Jak widzisz jest wiele aspektów, o które należy zadbać, jeśli chcemy wrzucać zdjęcia, które zatrzymają oko i uwagę naszego odbiorcy. Nie musisz mieć lustrzanki. Wystarczy zwykły smartfon i chwila zaangażowania.

  Inne sposoby na zdobycie lajków na instagramie

  Instagram to przede wszystkim ludzie, którzy lubią konkretne rzeczy. Pozwól swoim odbiorcą zobaczyć, że znajdą na twoim profilu to, co lubią i zainteresuj ich sobą. Instagram daje do tego kilka przestrzeni. Jest to odpowiedź na pytanie, jak zdobyć lajki na insta.

  • hasztagi – możesz dzięki nim oznaczyć tematykę swojego zdjęcia. Używanie od 5 do 10 hasztagów pod każdym postem to dobra praktyka, która zaowocuje lajkami od ludzi zainteresowanymi tymi hasztagami.
  • bycie aktywnym pod postami – jeśli będziesz się udzielać czyli również zostawiać lajki i komentarze pod innymi postami, zadziała zasada wzajemności i pod twoimi zdjęciami pojawi się więcej reakcji.

  Kto może Ci pomóc w posiadaniu dużej ilości lajków na instagramie?

  Jak widzisz Instagram, jest portalem na prowadzenie którego, trzeba poświęcić trochę czasu i energii. Nie wystarczy wrzucać byle jakich zdjęć w byle jakich porach, aby zdobyć dużo lajków. Ilość polubień pod zdjęciami świadczy o jakości twojej marki i wpływa na algorytm instagrama. Im pod zdjęciem jest więcej lajków, tym bardziej instagram go promuje i poleca nowym osobą – twojej potencjalnie nowej, zaangażowanej grupie odbiorców i klientów. Są portale, które zajmują się pomaganiem profilom w zdobywaniu lajków na insta. Takim portalem jest na przykład Lajkiinsta.pl. Pozwala on za niewielką kwotę kupić dużo lajków na instagramie i pomóc sobie w ruszeniu kuli śnieżnej, zdobyciu dużej popularności i grona oddanych klientów. Jeśli chciał byś sobie pomóc w lepszym starcie na instagramie to możesz wypróbować ich usługę.

  źródło zdjęcia: pngtree.com

  Nowe