More

  Jakie biurko wybrać do swojego domu?

  Biurko może kojarzyć się z meblem o typowo roboczym charakterze. W końcu standardowo wchodzi w skład wyposażenia biura, pokoju ucznia czy kącika komputerowego. Ale biurko coraz częściej pełni funkcję stylowego mebla w salonie lub sypialni, zwłaszcza w mieszkaniach freelancerów i osób pracujących w trybie home office. Odpowiednio dobrane, umożliwia stworzenie ergonomicznego stanowiska pracy bez szkody dla wystroju (przeciwnie!). Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w porządne biurko do domu oraz jaki model wybrać, by uzyskać nie tylko przyjazną, ale również satysfakcjonującą wizualnie przestrzeń roboczą.

  Biurko a ergonomia pracy w domu

  Dla każdego, kto planuje swoje stanowisko pracy w domu lub mieszkaniu, ergonomia powinna mieć priorytetowe znaczenie. Brak osobistych spotkań z klientami, prowadzenie własnej działalności gospodarczej i wyjęcie spod przepisów kodeksu pracy to nie przesłanki do pełnienia obowiązków „byle gdzie”. Niestety, osoby pracujące w domach często spędzają długie godziny w niewygodnych, nienaturalnych pozycjach, siedząc przy stole w kuchni, przy biurku swojego dziecka, stoliku kawowym w salonie itp. Codzienna praca w takich warunkach stopniowo odbija się na zdrowiu. Zwykle zaczyna się od bólów pleców, ramion i nadgarstków. Potem dochodzą objawy ze strony układu krążenia. Pojawiają się problemy z koncentracją uwagi, produktywnością i motywacją. Dlatego warto zadbać o ergonomiczne stanowisko pracy – w domu też. Jego podstawowym elementem jest dopasowane do indywidualnych potrzeb biurko. Blat powinien być na tyle szeroki i głęboki, by umożliwiać swobodne rozlokowanie używanych sprzętów i akcesoriów oraz pozostawiać miejsce na przedramiona, książkę lub dokument. Wdrożeniu w życie zasad ergonomii bez wątpienia sprzyja biurko elektryczne – wyposażone w stelaż, który pozwala na indywidualne dostosowanie wysokości blatu do wzrostu i preferencji konkretnego użytkownika. Na rynku dostępne są także modele z regulacją manualną, jednak elektryczny stelaż znacząco przyspiesza i ułatwia zmianę pozycji blatu. Przyjęcie zawsze optymalnej pozycji do pracy pozwala zmniejszyć napięcie mięśni oraz zredukować ryzyko dolegliwości ze strony układu ruchu i krążenia. Biurko elektryczne, chociaż kojarzone z wyposażeniem działów IT w firmach, doskonale sprawdza się w warunkach domowych. Stanowi niezwykle przydatne rozwiązanie w domach, w których z jednego stanowiska korzystają osoby o różnych wzrostach, np. rodzice i dzieci. Idealnie nadaje się do pracy przed ekranem komputera, ponieważ umożliwia wykonywanie obowiązków w trybie sit-stand – rekomendowanym przez specjalistów z zakresu fizjoterapii. Praca siedząco-stojąca pozwala zachować minimalną aktywność fizyczną w ciągu dnia, pomaga w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała oraz poprawia krążenie.

  Wpływ biurka na wystrój wnętrza

  Biurko, odpowiednio dobrane i umiejętnie wkomponowane w wystrój, ma szansę stać się ponadczasowo piękną i niepowtarzalną ozdobą domowego wnętrza. Tak, dopieszczonego w każdym detalu salonu też. Jeżeli perfekcyjne dopasowanie do aranżacji jest Twoim priorytetem, warto zdecydować się na biurko na zamówienie – zaprojektowane i wyprodukowane tylko dla Ciebie, z uwzględnieniem wszelkich wymagań estetycznych, rozmiarowych i funkcjonalnych. Obecnie możliwości w zakresie personalizacji są praktycznie nieograniczone. Zyskujesz pewność, że Twoje biurko będzie zjawiskowo prezentować się w pomieszczeniu. Dzięki obecności różnych modułów, z łatwością utrzymasz porządek na blacie, w strefie roboczej i w całym wnętrzu.

  Biurka z litego drewna – piękno, ergonomia i trwałość

  Istnieje wiele materiałów, z których może zostać wykonane biurko komputerowe. Za szczególnie szlachetne, trwałe i eleganckie uważane są modele z blatami wytworzonymi z litego drewna, np. dębowego lub orzechowego. Orzech amerykański jest jednym z najbardziej pożądanych i cenionych gatunków drewna w branży meblarskiej. Charakteryzuje się unikatowym, ciemnym, ciepłym zabarwieniem. Wytwarza się z niego meble klasy premium. Drewniane biurka, niezależnie od użytego gatunku, są niepowtarzalne w każdym egzemplarzu. Pasują do wielu różnych aranżacji i pomieszczeń. Idealnie dopełniają przestrzenie o wysokim standardzie wykończenia. Drewniane biurko pokocha Twoje wysmakowane wnętrze. I Twój kręgosłup też.

  Artykuł sponsorowany

  Nowe