Jakie są najważniejsze elementy monitoringu GPS?

Bez monitoringu GPS współcześnie funkcjonujące firmy transportowe pozbawiają się cennego sprzymierzeńca w codziennej pracy.

Nic dziwnego, skoro ta technologia docelowo miała pomóc zarówno osobom koordynującym floty pojazdów, jak i kierowcom. Jakie są jednak najważniejsze elementy tego sprzętu?

Lokalizator

To dzięki lokalizatorowi monitoring pozwala na efektywne określanie bieżącej lokalizacji pojazdów wchodzących w skład danego taboru. Te informacje są niezwykle cenne dla managera floty, gdy ten, chociażby zdecyduje się na dokonanie zmian w trasie aktualnie realizowanego zlecenia. Powody takiej decyzji mogą być różne, ale wspomnijmy o najpowszechniejszych: korkach, wypadkach samochodowych, problematycznych warunkach pogodowych. Szybka reakcja w tego typu sytuacjach wyklucza sytuację, w której kierowca nie dociera na czas do klienta.

Moduł odczytu danych dotyczących eksploatacji

Innym istotnym elementem monitoringu jest moduł odczytu danych dotyczących eksploatacji pojazdu. Służy on do jak sama nazwa wskazuje, do zbierania informacji związanych z zużyciem bolidu, które później poddawane są skrupulatnej analizie przez najczęściej managera floty. Tyczy się to dostępu do takich informacji jak ilość postojów wykonywanych przez kierowcę (nie tylko na stacjach benzynowych), stopnia zużycia paliwa, czy naruszeń w postaci korzystania z pojazdu w czasie wolnym, na dodatek nieuzgodnionym wcześniej.

Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

Telematyka

Na koniec nie sposób wspomnieć o telematyce, a ściślej czujnikach telematycznych. Mowa tu o urządzeniach ściśle powiązanych z wymienionym wcześniej modułem, ponieważ to one w zasadzie archiwizują wszelkie dane eksploatacyjne. To pozwala na ocenę aktualnego stanu technicznego pojazdu i sposobu jego prowadzenia z poziomu przedsiębiorstwa niezależnie od tego, gdzie dany samochód się znajduje. Warto zaznaczyć (w kontekście tego drugiego), że tylko przyswojenie zasad eco-drivingu pozwala kierowcom na faktyczne w pełni efektywne wykonywanie swoich obowiązków, minimalizując sytuacje negatywne (jak doprowadzanie do uszkodzeń i zbyt dużych kosztów paliwowych).

Podsumowanie

Wszystkie te elementy składają się na technologię w postaci systemu monitoringu GPS. Ich znajomość z pewnością przełoży się na sam proces wyboru optymalnego dla danego klienta wyboru. Wówczas pozostaje mu tylko rozpocząć poszukiwania za pośrednictwem Internetu, gdzie z pewnością uda mu się trafić na jakościowego i rzetelnego sprzedawcę. Nic, tylko życzyć powodzenia!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x